Terlemede Botoks Tedavisi

22.09.2016 03:23 | Güncelleme: 22.11.2020 02:43
Aşırı terleme sosyal yaşamı olumsuz etkileyen bir durumdur.
Terlemede Botoks Tedavisi
A

Aşırı terleme sosyal yaşamı olumsuz etkileyen bir durumdur. Aşırı terlemenin tedavi seçeneklerinden biride botoks tedavisidir.Bu tedavinin deneyimli hekimler tarafından uygulanması önemlidir.

Botoks tedavisinde bakteriden elde edilmiş Botulinum toksin-A adı verilen bir madde kullanılmaktadır.Bu madde son yıllarda avuç içi,ayak tabanı ve koltuk altı terlemelerinde kullanılmaktadır.Ter bezlerini uyaran sinirlerin çalışmasını bloke ederek etki göstermektedir.

Botulinum toksin-A maddesi terlemenin olduğu bölgeye özel bir enjektörle uygulanmaktadır.Bu botoks uygulamasının etkisi 5-7 gün içinde etkili olarak fark edilmektedir.Kısa bir süre sonrada tam olarak etkisini göstermektedir.Bu uygulamanın etkisi 4-9 ay kadar sürmektedir.Etkisi azalınca terleme yavaş yavaş artmaya başlamaktadır.Bu süreçte  botoks uygulaması tekrar edilebilmektedir.

Avuç içine uygulanan  botoks işlemi ağrılı bir işlemdir. Bu yüzden işlem öncesi soğuk uygulama,anestezik kremler veya bölgesel anestezikler uygulanabilmektedir.

Botoks uygulaması sonrası nadirde olsa bölgesel kas güçsüzlüğü,cilt altı kanama,kaşıntı gibi yan etkiler ortaya çıkabilmektedir.

Kimler Botoks Yaptırmadan Önce Doktora Danışmalıdır?
Botoks en hızlı ve etkili kırışık giderici yöntemlerden biridir
Kaç Tür Stres Vardır?
Stresli bir kişiye; çevresindeki uyaranlar karşısında daha iyi davranma ve seçim yapma fırsatını veren stresin, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu ifade edilmektedir
Sağlıklı Anne Adayının Beslenme Reçetesi
Hamile kadınlar  doğacak bebeklerinin sağlıkları için beslenmelerine büyük önem göstermelidir
Erken Boşalma (Pre-matur Ejakulasyon)
Erken boşalma penisin vajen içerisine girmeden hemen önce ya da girer girmez hemen meni gelmesi yani boşalmanın istenenden daha erken gerçekleşmesi durumudur. 
Gonore (Bel Soğukluğu)
Gonore halk arasındaki adıyla da bel soğukluğu önemli bir cinsel yolla bulaşan hastalık türüdür.
Spermiyogram (Sperm testi)
Spermiyogram, erkek infertilitesini (kısırlık) belirlemek amacıyla yapılan bir testtir. Bu test inferitilite araştırmasında çiftler değerlendirilirken öncelikle uygulanması gereken spermiyogram testidir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com