Bacaklarımda meydana gelen morarmalar için hematoloji tahlili yaptırdım. PDW 8.90 P-LCr 13.9 ferritin 13 değerleri çıkmış.

Merhaba,Bacaklarımda meydana gelen morarmalar için hematoloji tahlili yaptırdım. PDW 8.90 P-LCr 13.9 ferritin 13 değerleri çıkmış. Herhangi bir hastalık belirtisi olabilirler m,?rnTeşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Tahlillerinizi inceledik.  PDW ve P-LCr  düşüklüğü kayfa değer değil.
PDW de alt sınır 9 iken sizde 8,90 çıkmış.
Yine P-LCR tesinde de alt sınır 14 ilen 13.9 çıkmış.
Ancak ferritin düşüklüğünü önemsiyoruz.Vücudunuzdaki depo demirin alt limitte olduğunu gösteriyor.Bu durumda doktorunuz demir içeren bir ilaç tedavisi planlayabilir.
Siz de doğal demir deposu olan sakad ad cinsi gıdalar (dalak, karaciğer gibi) aynı zamanda da pekmez, kuru üzüm gibi gıdalarla demir alabilirsiniz.
Çay vücutta demir emilimini engeller.Yemeklerle birlikte çay tüketmemenizi öneririz.
Ancak belirttiğiniz değerler  bacaklarınızdaki morarmalar yönünden bilgi vermiyor.Bunun için immünoloji, romatoloji ve hematoloji bölümlerinde daha ileri tetkik ve muayeneler yapılabilir.
Geçmiş olsun.