Bilirubin yüksekliği var sağ üst kadranda karında dolgunluk hissi ağrı hissi gibi bir durum var.

Bilirubin yüksekliği var sağ üst kadranda karında dolgunluk hissi ağrı hissi gibi bir durum var rica etsem yorumlarmısınız?

Tahlil.com Cevabı :

Yapılan kan tahlilinde bilirubin değeri yüksek çıkmış. Bilirubin yüksekliği bir çok nedene bağlı olabilir.Konunun araştırılması için muhtemelen doktorunuz ilave tetkikler de isteyebilir.
Ancak sağ üst kadranda ve karın bölgesindeki şikayetler safra kesesini de ilgilendiren bir taş veya enfeksiyon bulgusu da olabilir.
Bir genel cerrahi doktoruna başvurmanız uygun görülüyor.Tabii karın bölgesini gösteren ultrason muayenesi de şikayetlerinizin nedeni ve bilirübin yüksekliği konusunda bilgi verecektir.
Aşağıda bu konuda detaylı bilgiler bulunan yazımızı okumanızı öneriyoruz.