Kıyafetler üzerinden hamile kalınır mı? Regl olduktan sonra hala daha hamile kalma ihtimali var mı?

Hocam kıyafetler üzerinden hamile kalınır mı? Bir de regl olduktan sonra hala daha hamile kalma ihtimali var mı? Kanda gebelik testine de baktırdım 0.100 çıktı. 4 gün önce regl oldum. Hamilelik ihtimali var mı?

Tahlil.com Cevabı :

Öncellikle Beta HCG sonucunuza göre hamile olmadığınızı söyleyebiliriz.
Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını belirtir.
Ancak adet sonrası tekrar bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir gebelik olasılığı bulunmaktadır.
Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.Bu konuda kafa karışıklığınız var ise size yardımcı olacağını umuyoruz.

Adet gören biri aynı zamanda hamile olabilir mi?

Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.

Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

Çiftlerde cinsel beraberlik sırasında çamaşır ve çeşitli giysi varken kurulan ilişkilerde, vajinaya meni bulaşı  mümkün değildir.Bu nedenle hamilelik ihtimali neredeyse imkansızdır.

Ancak vajinaya sperm bulaşı söz konusu ile hamilelik olasılığı akla gelebilir.
Bu da zaten çok düşük bir ihtimaldir.Bu durumda adette gecikme olursa idrarda gebelik testi tedbiren de olsa yapılabilir.

Konuya dair aşağıdaki yazılarımızdan da bilgi alabilirsiniz.

Giysiler varken ilişkide hamile kalınır mı?

Hamilelik nasıl anlaşılır? Hangi tür ilişkilerde hamilelik ihtimali bulunmaktadır?