Volum 2.5,renk gri opak, ph 8.0, viskozite normal akiskan ,likefaksion 30 ,spermatozo sayisi 38.400.000?

Volum 2.5,renk gri opak, ph 8.0, viskozite normal akiskan ,likefaksion 30 ,spermatozo sayisi 38.400.000 ,total syisi 96.000.000 ,ileri hareketli 70%, yerinde hareketli 20 %,hareketsiz 10% ,toplam ileri hareketli sayisi 26.880.000 sol grade shunt tip varikosel cocugum olabilirmi TSK

Tahlil.com Cevabı : Sperm tahlili bir çok parametrenin değerlendirilmesi sonrası yorumlanmalıdır.Sperm tahlili sonuçlarınız incelendiğinde belirtiğiniz parametrelerde kayda değer bir problem görülmüyor.Spermiogram hakkında çok daha detaylı bilgi almak, bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...                      Sperm testi nedir?                       http://tahlil.com/tag/sperm-testi