Çocuğunuz İnternet Bağımlısı mı?

28.05.2018 09:19 | Güncelleme: 22.07.2020 01:36
Mevcut olumsuz davranışın veya eylemin kişinin hayatında olumsuzluklara sebep olmasına rağmen kişinin bunu bırakamaması durumu bağımlılıkların ortak özelliğidir.
Çocuğunuz İnternet Bağımlısı mı?
A

Mevcut olumsuz davranışın veya eylemin kişinin hayatında olumsuzluklara sebep olmasına rağmen kişinin bunu bırakamaması durumu bağımlılıkların ortak özelliğidir.

İnternet bağımlılığında da çocuğun hayatında kayıplara ve sorunlara yol açmasına rağmen internetten uzaklaşamama söz konusudur.

Çocuk sürekli bilgisayar başındaysa, yemek yemiyorsa, arkadaşları ile zaman geçirmiyorsa, sözel iletişimi azalmışsa, uyku sorunu yaşıyorsa, okula gitmek istemiyorsa, internet konusunda yalanlar söylemeye başladıysa, bilgisayar başında olmadığı zamanlar gergin ve saldırgan davranıyorsa bu belirtiler internet bağımlılığını gösteriyor olabilir.

Çocuklarda gözlenen internet bağımlılığında çocuğa doğru yaklaşmak çok önemlidir. Bu süreçte aile, okul, çocuk ve ergen psikiyatristinin uyumlu birlikteliği sonuç almada önemli olacaktır. Bu bağımlılıkta çocuğun tek başına başarılı olması mümkün değildir. Çocuğu internete yönelimini arttıran nedenler ve internet bağımlılığının hayatındaki olumsuz etkileri iyici araştırılıp, bunlara yönelmek sonuç almada önemli noktalardır.

Oruç Tutarken Ağız Kokusunu Nasıl Önleyebiliriz?
Ramazan ayı gelince oruç tutanların önemli bölümü ağız kokusuna karşı da önlem almaya çalışırlar
Lazer Epilasyon Kimler ve Hangi Bölgeler İçin Uygundur?
Lazer epilasyon, 12 yaşını tamamlamış, koyu renkli tüyleri olan herkese  uygulanabilir
Ramazan Ayında Alınan Kilolardan Kurtulmak İçin İki Bardak Süt
Ramazan ayında ve bayramda günlük beslenme düzeninin değişmesi ile meydana gelebilecek kilo değişiklikleri sağlık sorunlarına neden oluyor
Ramazan’da göz damlanızı kullanmayı ihmal etmeyin!
 Dünyagöz Hastanesi doktorlarından Prof
Sperm Sayısı Az Olanlar Ceviz Yiyebilir
Yapılan bilimsel araştırmalar ceviz tüketmenin sperm sayısını arttırdığını ortaya koyuyor
Ramazan Ayında Beslenme Nasıl Olmalıdır?
 Ramazan ayı ile birlikte iftar ve sahurda nasıl beslenmek gerektiğine dair uzman uyarıları da gündeme geliyor
2011'de Grip Aşısı Olalım mı? Gripten Aşı Olmadan da Korunabilir miyiz?
Havaların soğumasıyla grip ve grip aşısı yine sıkça konuşulmaya başlandı
Kanserin İzini Süren Ajanlar Tümör Belirteçleri
Tümör Belirteçleri  Meme, prostat, kalın bağırsak ve karaciğer kanserlerinden, pankreas, yumurtalık, mesane ve böbrek kanserine kadar pek çok kanseri zahmetsiz bir yöntem olan kan tahliliyle işaret eden…
Oruç Tutan Diabet Hastalarına Tahlil.com’un 8 Önerisi
Şeker hastaları veya diabet hastaları Ramazan ayı geldiğinde dini görevlerini yerine getirmek için oruç tutup tutmayacakları konusunda sıklıkla araştırma gereği duyar
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com