Domuz Gribi Virusu Mutasyona Uğradı

05.02.2017 05:08
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Norveç'te salgının yol açtığı ilk iki ölümün ardından alınan domuz gribi virüsü örneklerinde mutasyona görüldüğünü bildirdi
Domuz Gribi Virusu Mutasyona Uğradı
A

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Norveç'te salgının yol açtığı ilk iki ölümün ardından alınan domuz gribi virüsü örneklerinde mutasyona görüldüğünü bildirdi. WHO, mutasyonun, daha bulaşıcı ve daha tehlikeli bir A(H1N1) virüsü tipine yol açmamış göründüğünü belitti.
Bu durum doğal olarak korkuları hafifletti. WHO tarafından yayınlanan duyuruda ,Norveç Sağlık Enstitüsünün , WHO'yu üç H1N1 virüsünde mutasyon tespit edildiği yönünde ve virusun Norveç’te salgının ilk iki ölüme ve bir kişinin de ağır bir şekilde hastalanmasına yol açtığı bildirilmiştir.Ayrıca Norveçli uzmanların 70'ten fazla hastadan alınan örnekleri incelediği ve testlerde başka mutasyon tespit edilmediği de açıklanmıştır.
Bu veri de söz konusu mutasyonun ülke geneline yayılmadığını göstermektedir.
Dünya Sağlık Örgütü daha önce de Brezilya, Çin, Japonya, Meksika, Ukrayna ve ABD'de nisan ayında benzer mutasyonların tespit edildiğini açıklamıştı.

Domuz Gribi Virusunda Mutasyon Ne Anlama Geliyor ?

Virüsün çok daha bulaşıcı ve tehlikeli olma olasılığı olduğu gibi virus tedavisinde kullanılan Tamiflu gibi ilaçlara da direnç gelişebilme riski de bulunuyor.
Buna ilaveten mevcut domuz gribi aşılarının da mutasyona uğramış viruse ne derece etkin olacağı da ayrı bit tartışma konusu olacağa benziyor.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Film İzlerken Edindiğimiz Sağlıksız Yeme Davranışı ve Nedenleri
Film izlemek belkide sosyal yaşamda yaptığımız, gündelik stresten uzaklaşmamızı sağlayan ve sevdiklerimizle bir anı paylaştığımız en keyifli zaman dilimlerinden birisidir
Sağlıklı Bir Ergenlik İçin Hobi Edindirin
Ergenlik; çocukluktan yetişkinliğe geçiş dönemidir
Eklem Sağlığını Korumak İçin Neler Yapılmalıdır?
Eklem sağlığı; yaşam kalitesi açısından çok önemlidir
Düdüklü tencere Ne Kadar Sağlıklı?
Mutfakta hayatı kolaylaştıran, zaman tasarrufu ettiren pek çok cihaz ve aletler vardır
Aşkın Kusursuzluğu
Aşkın gözü kör mü yoksa onun gözünü biz mi kör ediyoruz?  Psikoloji literatüründe “aşık olma arzusunun aşık olunan kişiden önce geldiğini” savunan görüşler bulunmaktadır
Sağlıklı Karaciğer İçin Hangi Besinleri Tüketmeliyiz
Sağlıklı bir karaciğer için tüketebileceğimiz besinleri şöyle sıralayabiliriz
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com