En Çok Mikrop Barındıran Alanlar Nelerdir?

13.10.2017 11:05
Hijyen şüphesiz ki; her birey için çok önemlidir
En Çok Mikrop Barındıran Alanlar Nelerdir?
A

Hijyen şüphesiz ki; her birey için çok önemlidir. Ancak çok güvendiğimiz bazı malzemeler temizlik için yeterli değildir. Bakteriler; çok kolay üreyebilen, kolay taşınabilen aynı zamanda temizlemesi güç canlılardır. Örneğin bulaşıktan sonra lavabonun içinde kalan deterjan kesinlikle lavaboyu temizlemez.

Peki bu bakteriler en çok nerede bulunur?

Temizliğine en çok güvendiğimiz yerler bile bakteri yuvası olabilirler. Örneğin; bulaşık süngeri en çok bakteri bulunduran malzemelerdir. Süngeri birçok amaçla kullanmak ve uzun süre saklamak bu durumun başlıca sebebidir.Çamaşır  makinasında beklettiğimiz ıslak çamaşırlar; en temiz kıyafetler olarak düşünülür. Ancak bunlar kimi zaman mikrop barındırdığından hastalık kaynağı olabilir.E.coli dediğimiz ve ishal gibi hastalıklara sebep olan bakteri de; en çok elektrikli süpürgede bulunur.Aklımıza gelmeyecek olsa da yine en çok bakteri yuvalarından biri de; yataklardır. Yatak ve yastık toz yuvaları olabilirler. Ayrıca her insanda olan ter salgısı da; yatakları bakteri yuvası haline getirmektir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Kaç Tür Stres Vardır?
Stresli bir kişiye; çevresindeki uyaranlar karşısında daha iyi davranma ve seçim yapma fırsatını veren stresin, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu ifade edilmektedir
Sağlıklı Anne Adayının Beslenme Reçetesi
Hamile kadınlar  doğacak bebeklerinin sağlıkları için beslenmelerine büyük önem göstermelidir
Erken Boşalma (Pre-matur Ejakulasyon)
Erken boşalma penisin vajen içerisine girmeden hemen önce ya da girer girmez hemen meni gelmesi yani boşalmanın istenenden daha erken gerçekleşmesi durumudur. 
Gonore (Bel Soğukluğu)
Gonore halk arasındaki adıyla da bel soğukluğu önemli bir cinsel yolla bulaşan hastalık türüdür.
Spermiyogram (Sperm testi)
Spermiyogram, erkek infertilitesini (kısırlık) belirlemek amacıyla yapılan bir testtir. Bu test inferitilite araştırmasında çiftler değerlendirilirken öncelikle uygulanması gereken spermiyogram testidir.
Vajinismus muyum?
Vajinismus cinselliği yaşayan kadınlarda görülen bir sağlık sorunudur.Vajinismus olup olmadığını merak eden kadınlar kendilerine Vajinismus muyum sorusunu sıklıkla sorarlar.
Sarımsağın Faydalarını Biliyor musunuz?
Çiğ haldeki sarımsağın veya sarımsak yağının bir çok faydası vardır
Bitter Çikolata Kan Şekeri ve Kolesterolü Düşürüyor
Günlük 50 gramı geçmemek kaydıyla bitter çikolata, kan şekeri ve kolesterol seviyesini düzenliyor
Badem Hem Zayıflatıyor Hem de Gençleştiriyor
Badem lezzetli ve kolaylıkla bulunabilen bir kuruyemiş türüdür
Kanserojen Maddelerin Yol Açtığı Tehlikeler ve Sağlık Riskleri
Çevremizde buluna çeşitli kanserojen maddeler  sağlığımız için tehdit oluşturabilmektedir. Gerek iş hayatımızda gerekse gündelik hayatta bir takım mesleki ve çevresel etmenler kanserojen etkileri nedeniyle…
Çocuklarda Güneş Gözlüğü Kullanımı
Güneş; insan sağlığı için çok önemli bir D vitamini kaynağı ve iyi bir kemik güçlendiricidir. Ancak bunun yanında, bulundurduğu ultraviyole ışınlarıyla göze ve cilde zarar verebilen ışıktır.
Mineralli İçme Suyu Neden Önemlidir?
Günümüzde sağlık için mineralli su içmenin önemi tartışılmaz bir hale geldi.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com