Erkeklerin Cinsel Performansını Artırmanın 9 Yolu

09.05.2019 08:53 | Güncelleme: 27.07.2020 01:17 | Yazar: Başak Pırıl Gökayaz
Bütün gece yatakta cinsel faaliyeti sürdürmek istiyorsanız, yalnız değilsiniz. Birçok erkek cinsel performansını artırmak için yollar arıyor. Bu mevcut sorunların iyileştirilmesini veya eşinizi mutlu etmek için yeni yollar aramak olabilir. Makalemizin devamını okuyarak size sunduğumuz 9 yolun neler olduğunu görebilirsiniz.
Erkeklerin Cinsel Performansını Artırmanın 9 Yolu
A

Piyasada, pek çok erkeklerin cinsel performansını geliştiren hap var, ancak eczaneye gitmek zorunda kalmadan daha sert ve daha uzun süre kalmak için birçok basit yol var.
Penisinizin kan basıncıyla çalıştığını unutmayın ve dolaşım sisteminizin en üst düzeyde çalıştığından emin olun. Temel olarak, kalbiniz için iyi olan şey cinsel sağlığınız için de iyidir.
Cinsel performansınızı artırmanın diğer kolay yollarını bulmak için okumaya devam edin.

 

 1. Aktif kalın

Sağlığınızı iyileştirmenin en iyi yollarından biri kardiyovasküler egzersizdir. Seks kalp atış hızınızı artırabilir, ancak düzenli egzersiz, kalbinizi formda tutarak cinsel performansınıza yardımcı olabilir.

Koşu ve yüzme gibi zorlamayan egzersizleri günde otuz dakika yaparak harika bir şekilde libidonuzu artırabilirsiniz.

 1. Bu meyve ve sebzeleri yiyin

Bazı gıdalar da kan akışını artırmaya yardımcı olabilir. Bu gıdalar aşağıdakileri içerir:

 • Soğan ve sarımsak. Bu gıdalar nefesiniz için harika olmayabilir, ancak kan dolaşımınıza yardımcı olabilirler.
 • Muz. Potasyum bakımından zengin olan bu meyve kan basıncınızı düşürmeye yardımcı olabilir, bu da önemli cinsel organlarınıza fayda sağlayabilir ve cinsel performansı artırabilir.
 • Acı biber ve kırmızı biber. Tamamen doğal baharatlı gıdalar, hipertansiyon ve iltihaplanmayı azaltarak kan akışınıza yardımcı olur.
 1. Bu etleri ve diğer yiyecekleri yiyin

İşte daha iyi kan akışı sağlamanıza yardımcı olabilecek bazı gıdalar:

 • Omega-3 yağ asitleri. Bu tip yağ kan akışını arttırır. Somon, ton balığı, avokado ve zeytinyağında bulabilirsiniz.
 • B-1 Vitamini. Bu vitamini, sinir sisteminizdeki sinyallerin beyninizden penisine giden sinyaller de dahil daha hızlı hareket etmesine yardımcı olur. Domuz eti, yer fıstığı ve fasulyede bulunur.
 • Yumurta. Diğer B vitaminlerinde yüksek, yumurtalar hormon seviyelerini dengelemeye yardımcı olur. Bu genellikle ereksiyonu engelleyen stresi azaltabilir.
 1. Stresi azaltın

Stres, libido da dahil olmak üzere sağlığınızın tüm alanlarını etkileyebilir.

Stres kalp atış hızınızı arttırır (kötü şekilde) ve kan basıncını arttırır. Bunların her ikisi de cinsel istek ve performansa zarar verir.

Psikolojik stres, ereksiyona ulaşmayı veya orgazma ulaşmayı da etkileyebilir.

Egzersiz stresi azaltmak ve sağlığınızı iyileştirmek için harika bir yoldur.

Eşinizle stres hakkında konuşmak, ilişkinizi aynı anda güçlendirirken sizi sakinleştirebilir.

Stres, cinsel performansınıza zarar verebilecek sigara veya alkol tüketimi gibi kötü alışkanlıkları da tetikleyebilir.

 1. Kötü alışkanlıkları bırakın

Sigara içmek ve alkol tüketmek gibi gevşemek için güvendiğiniz şey cinsel performansı da etkileyebilir.

Çalışmalar, biraz kırmızı şarabın dolaşımı iyileştirebileceğini önerirken, çok fazla alkolün olumsuz etkileri olabilir.

Uyarıcılar kan damarlarını daraltır ve bu da iktidarsızlıkla ilişkilidir. Sigarayı azatmak veya bırakmak, performansı artırmak için ilk adımlardan biridir.

Kötü alışkanlıkları egzersiz ve sağlıklı beslenme gibi sağlıklı olanlarla değiştirmek, cinsel sağlığı artırmaya yardımcı olabilir.

 1. Biraz güneşte durun

Güneş ışığı vücudun melatonin üretimini durdurur. Bu hormon uyumamıza yardımcı olur, aynı zamanda cinsel dürtüleri de ortadan kaldırır. Daha az melatonin, daha fazla cinsel istek anlamına gelir.

Dışarı çıkmak ve güneşin cildinize çarpmasına izin vermek, özellikle vücut daha fazla melatonin ürettiğinde kış aylarında seks dürtünüzü uyandırmaya yardımcı olabilir.

 1. Uzun sürmesini sağlamak için mastürbasyon yapın

Eğer yatakta istediğiniz kadar uzun sürmüyorsa, biraz pratik gerekebilir. Seks seks için pratik yapmanın en iyi yolu olsa da, mastürbasyon da uzun sürmesini sağlamanıza yardımcı olabilir.

Ancak, mastürbasyonun da zararlı etkileri olabilir. Acele ederseniz, eşinizle geçirdiğiniz süreyi istemeden kısaltabilirsiniz. Sır, yalnız olmadığın zaman istediğin gibi, istediğin kadar sürmesini sağlamaktır.

 1. Eşinize dikkat edin

Seks tek yönlü bir sokak değildir. Eşinizin isteklerine özel önem vermek, yalnızca onun için sevindirici olmakla kalmaz, aynı zamanda arzunuzu artırmaya veya sizi yavaşlatmaya da yardımcı olabilir. Bu konuda önceden konuşmak, heyecanlı bir anda yavaşlamanız gerekirse herhangi bir sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Bir mola vererek temponuzu değiştirmek veya eşinize odaklanmak ikiniz için daha eğlenceli bir deneyim sağlayabilir.

 1. İhtiyacınız varsa daha fazla yardım alın

Erektil disfonksiyon, Peyronie hastalığı veya diğer teşhis edilmiş bozukluklarınız varsa, tıbbi tedaviye ihtiyacınız olabilir. Cinsel performansınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda doktorunuzla konuşmaktan çekinmeyin.

Egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek ve cinsel yaşamınızın tadını sonuna kadar çıkarmak asla kötü bir karar değildir.

Kaynak: https://www.healthline.com/health/male-sexual-performance#getting-more-help 

Bu Makale Dr. Cem Argun tarafından gözden geçirilmiştir
Baba Olmanın Yaşı Olur mu?
Sağlıklı gebelikte genelde ilk akla gelen; annenin doğurganlık, yaş, işlev durumudur. Ancak unutulmamalı ki, çocuk sahibi olmak için babanın da fonksiyonları çok önemlidir. Sağlıklı…
Menapoz ve Cinsel Yaşam
Kadınlar menopoz ile birlikte vücut imajının kaybolacağına, kadınlık fonksiyonlarının sona ereceğinin kaygısını yaşarlar.
Masaj Kadınlarda Sağlıklı Cinsellik İçin Etkilidir
Masaj sağlık açıdan faydalıdır.Kadınların cinsel olarak uyarılması için de mükemmeldir.
Nemfomani Nedir?
Nemfomani; cinsel açlık manasına gelen bir rahatsızlıktır.
Şap Cinsel İstek ve Dürtüyü Azaltır mı?
Şap; çift tuz grubu bileşenlerindendir. Potasyum alüminyum fosfat ve amonyum alüminyum sülfat tuzlarından oluşan (çift tuz grubu) bileşenlerindendir. Kimyasal bir madde olan…
Cinsel IQ'nuzu Hesapladınız mı?
Cinsel IQ'nuzu aşağıda paylaştığımız teste göre hesaplayıp cinsellikle ilgili yetilerinizi desorgulayabilirsiniz.
Seksomanya:Yeni Bir Hastalık
Seksomanya uykuda seks yapıp sonra da bunu hatırlamama olarak tanımlanan bir sağlık sorunudur:Yapılan bilimsel bir araştırmaya göre, seksomanya, yani uykuda seks hastalığından muzdarip olanların…
Sürtünerek Cinsel İlişki Nedir? Hamile Kalınır mı?
Sürtünerek ilişki özellikle bakire bayanların bakireliklerini korumak için tercih ettiği bir ilişkidir. Genç yaşlarda olup bakireliğe zarar gelmesini istemeyen ancak cinselliğin…
Hangi Besinler Hangi Etkisiyle Spermi Güçlendirir?
Erkeklerde kısırlık araştırmalarında hep spermlerdeki hatalar göze çarpar. Sperm sayısı azlığı, cansız spermler veya yeteri kadar hareketli olmayan spermler gebelik oluşması için yetersiz…
Hamile Kalma Cinsel Pozisyonları
Bu makalemizde, seks pozisyonlarının hamile kalmanızı kolaylaştırdığı efsanesini nasıl yalanlandığını görebilirsiniz. Bu durumun işe yaradığına dair bir kanıt olmamasına rağmen ilişki sonrası hamile…
Cinsellik Dürtüsü Nedir?
Normalde insanın cinsel dürtüsü doğal ve normaldir.. Cinsel dürtülerin hemen herkeste bulunması beklenen bir durumdur.
Penis Eğriliğinin Sebepleri Nelerdir?
Penis eğriliği; Penisin, belli bir yerde, belli bir tarafa doğru eğik olması durumudur. Tedavi gerektiren bir sağlık sorunudur.Penis eğriliğinin çeşitli sebepleri olabilir.
Dr. Cem Argun
tahlil.com
tahlil.com