Kadında Orgazmı Kolaylaştıran Pozisyonlar Nelerdir?

09.05.2019 09:01 | Güncelleme: 26.05.2020 08:02 | Yazar: Başak Pırıl Gökayaz
Her kadının kolayca orgazm olduğu belirli pozisyonlar vardır. Sizin için neyin işe yaradığını bilmek, zirveye ulaştığınızdan emin olmanın kesin bir yoldur. Kadınların sadece yüzde 25'i ilişki sırasında orgazm olur. Çoğu durumda, klitoris ile de yapılması gereken çok şey var. Bu yüzden, orgazm olmak için makalemizin devamını okuyun.
Kadında Orgazmı Kolaylaştıran Pozisyonlar Nelerdir?
A

Birçok kadın orgazm olmak için klitoral uyarılmaya ihtiyaç duyar. Ne yazık ki, birçok seks pozisyonu kadınları orgazma ulaştırmıyor.
Ancak çok seksi olan ve ayrıca kadının zevkine öncelik veren bazı harika pozisyonlar var.
Vajinal penetrasyonu bir penis veya  cinsel oyuncak ve klitoral uyarımla birleştirip kadına orgazm yaşatan seks pozisyonlarımızdan yedi tanesini sizler için derledik.

Kadında Orgazmı Kolaylaştıran Pozisyonlar Nelerdir?

Ayakta Cinsel İlişi:

Nasıl yapılır: Vücudunuzun üst yarısını yatağınıza yaslayın. Partneriniz arkanızda dursun ve arkadan birleşmeyi gerçekleştirsin. Bacaklarınızı yerde tutabilir veya partnerinizin beline sarabilirsiniz.

Kadınlar neden tercih eder? Kadınlar bu pozisyonda erkek tarafından ilişki sırasında itilmekten hoşlanoyor ve penisin içlerinde yaptığı titreşimi daha kolay hissediyor.

Köpek stili Pozisyon:

Nasıl yapılır: Dört ayak üzerinde durun. Partneriniz arkadan birleşmeyi sağlasın. Ekstra uyarılma için bir elinizle ufak bir titreşim sağlayabilirsiniz.

Kadınlar neden tercih eder? Köpek stili, kadının veya eşinin klitorisinize ulaşıp sizi uyarabilmesine izin veriyor.Kadınlar bu şekilde vajinal uyarı ile birlikte klitoral uyarıyı da aynı anna hissedebiliyor.Bazı kadınlar bu ilişkinin hayvani bir yönü olduğunu düşünüp (özellikle isminden dolayı) daha çok uyarılıyor.

Lotus pozisyonu:

Nasıl yapılır: Partneriniz yatağa otursun. Birbirinize bakacak şekilde üstte siz olun. Bu samimi pozisyon, en yüksek klitoral uyarılma için ileri geri sallanmanızı sağlar.

Kadınlar neden tercih eder? Kadınlar bu pozisyonun samimi hissettirmesini severler.İsterlerse partnerlerini öpebilir ve partneri de kadının klitorisini yeterince  uyarılabilir.

Misyoner Altta Yastık Pozisyonu:

Nasıl yapılır: Bacaklarınız açıkken sırt üstü yatın ve poponuzun altına iki yastık koyun. Destek partnerinizin daha kolay girmesini sağlayacaktır ve size çok gerekli G-noktası ve klitoral uyarılma verir.

Kadınlar neden tercih eder? Kadınlar bu pozisyonda üstümde bir adam hissetmeyi severler.Aynı zamanda kalçalarının altına birkaç yastık koyduklarında kasık kemiklerini eşlerinin pelvisiyle hizalayabilir.Cinsel ilişki sırasında bu hizalama tekniği ile daha kolay orgazma ulaşılır.

Kovboy Pozisyonu:

Nasıl yapılır: Bir kovboy gibi partnerinizin üstüne çıkın. Hareketlerinizi sürtme ve daha büyük itmelerle karıştırın. Daha fazla klitoral uyarılma için parmak titreşiminden faydalanabilirsiniz. Bu orgazmı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Kadınlar neden tercih eder? : Üstte olduklarında klitoral temas üzerinde daha fazla kontrole sahip hissederler.Aynı zamanda kendilerine de dokunup uyarabilirler.
Özellikle  kanepede bacaklarını iyice açıp oturmayı severler ve bu şekilde bacaklarını partnerlerinin pelvisine klitorisimi sürtecek kadar geniş açabilirler.

Düz Köpek Pozisyonu:

Nasıl yapılır: Karnınızın üzerine uzanın, bacaklar kapalı ve eşinizin arkadan ilişkiye girmesini sağlayın. Klasik köpek stili pozisyonundaki bu hareket, G-noktası uyarımı sağlayarak orgazmı kolaylaştırır. Ayrıca, karnınızın üzerine uzanıp rahatladığınızda, üzerinizden baskıyı alır.

Kadınlar neden tercih eder? “Bacakları eşinin bacakları arasında kapalıyken yatağa yayılmış gibi hissederler.Bu pozisyonda erkeğin tüm vücudunu üstlerinde hissederler..Bu pozisyon aynı zamnda G noktalarının da uyarılmasını sağlar. Bacaklarının kapalı olması kadına daha zevk verir..Bu şekilde kendini sıkı hisseder. 

Açık Bacaklı Kaşık Pozisyonu:

Nasıl yapılır: Klasik bir kaşık gibi yan tarafınıza uzanmak yerine sırt üstü yatın ve bacaklarınızı açın. Eşinizin yanınıza yatmasını ve aşağıdan ilişkiye girmesini sağlayın.

Kadınlar neden tercih eder?"Bu pozisyonu özellikle yatakta tembelliği seven kadınlar ister. Başka bir şey için endişelenmeden sadece arkalarına yaslanıp klitorisis uyarısıyla birlikte orgazm olmayı tembel bir şekilde beklerler.Kendilerini güvende hissederler. 

Kaynak: https://www.popsugar.com/love/Best-Sex-Positions-Female-Orgasm-43441010
Bu Makale Dr. Cem Argun tarafından gözden geçirilmiştir
Diyabet ve Cinsel Yaşam
Diyabetli kişilerin cinsel yaşamlarında bazı sorunlar yaşanabilir
Klamidya Nedir?
Klamidya, korunmasız cinsel birlikteliklerle bulaşan bir hastalıktır
Ağrılı Cinsel Birleşme Nedir?
Disparoni yani cinsel birleşmede ağrı  acı, yanma ve batma hissi gibi hoşnutsuz duyguların hissedilmesidir
Mutlu Cinsellikte Altın Kurallar
Cinsellik; eşleri birbirine bağlayan en önemli unsurdur
Cinsel Doyumsuzluk Erkeğin Eşini Aldatmasına Sebep Olur Mu?
Eğer kadında cinsel isteksizlik,cinsel sorun varsa, erkek eşinden ilişki talep ettiğinde çoğu zaman hayır yanıtını alıyorsa bu erkekte bir cinsel doyumsuzluğa yol açar
Cinsel Birliktelikte Öpüşmenin Sihri..
Cinsel birlikteliklerde tensel temas olmazsa olmazlardandır
Dr. Cem Argun
tahlil.com
tahlil.com