Kadında Orgazmı Kolaylaştıran Pozisyonlar Nelerdir?

09.05.2019 09:01 | Güncelleme: 26.05.2020 08:02 | Yazar: Başak Pırıl Gökayaz
Her kadının kolayca orgazm olduğu belirli pozisyonlar vardır. Sizin için neyin işe yaradığını bilmek, zirveye ulaştığınızdan emin olmanın kesin bir yoldur. Kadınların sadece yüzde 25'i ilişki sırasında orgazm olur. Çoğu durumda, klitoris ile de yapılması gereken çok şey var. Bu yüzden, orgazm olmak için makalemizin devamını okuyun.
Kadında Orgazmı Kolaylaştıran Pozisyonlar Nelerdir?
A

Birçok kadın orgazm olmak için klitoral uyarılmaya ihtiyaç duyar. Ne yazık ki, birçok seks pozisyonu kadınları orgazma ulaştırmıyor.
Ancak çok seksi olan ve ayrıca kadının zevkine öncelik veren bazı harika pozisyonlar var.
Vajinal penetrasyonu bir penis veya  cinsel oyuncak ve klitoral uyarımla birleştirip kadına orgazm yaşatan seks pozisyonlarımızdan yedi tanesini sizler için derledik.

Kadında Orgazmı Kolaylaştıran Pozisyonlar Nelerdir?

Ayakta Cinsel İlişi:

Nasıl yapılır: Vücudunuzun üst yarısını yatağınıza yaslayın. Partneriniz arkanızda dursun ve arkadan birleşmeyi gerçekleştirsin. Bacaklarınızı yerde tutabilir veya partnerinizin beline sarabilirsiniz.

Kadınlar neden tercih eder? Kadınlar bu pozisyonda erkek tarafından ilişki sırasında itilmekten hoşlanoyor ve penisin içlerinde yaptığı titreşimi daha kolay hissediyor.

Köpek stili Pozisyon:

Nasıl yapılır: Dört ayak üzerinde durun. Partneriniz arkadan birleşmeyi sağlasın. Ekstra uyarılma için bir elinizle ufak bir titreşim sağlayabilirsiniz.

Kadınlar neden tercih eder? Köpek stili, kadının veya eşinin klitorisinize ulaşıp sizi uyarabilmesine izin veriyor.Kadınlar bu şekilde vajinal uyarı ile birlikte klitoral uyarıyı da aynı anna hissedebiliyor.Bazı kadınlar bu ilişkinin hayvani bir yönü olduğunu düşünüp (özellikle isminden dolayı) daha çok uyarılıyor.

Lotus pozisyonu:

Nasıl yapılır: Partneriniz yatağa otursun. Birbirinize bakacak şekilde üstte siz olun. Bu samimi pozisyon, en yüksek klitoral uyarılma için ileri geri sallanmanızı sağlar.

Kadınlar neden tercih eder? Kadınlar bu pozisyonun samimi hissettirmesini severler.İsterlerse partnerlerini öpebilir ve partneri de kadının klitorisini yeterince  uyarılabilir.

Misyoner Altta Yastık Pozisyonu:

Nasıl yapılır: Bacaklarınız açıkken sırt üstü yatın ve poponuzun altına iki yastık koyun. Destek partnerinizin daha kolay girmesini sağlayacaktır ve size çok gerekli G-noktası ve klitoral uyarılma verir.

Kadınlar neden tercih eder? Kadınlar bu pozisyonda üstümde bir adam hissetmeyi severler.Aynı zamanda kalçalarının altına birkaç yastık koyduklarında kasık kemiklerini eşlerinin pelvisiyle hizalayabilir.Cinsel ilişki sırasında bu hizalama tekniği ile daha kolay orgazma ulaşılır.

Kovboy Pozisyonu:

Nasıl yapılır: Bir kovboy gibi partnerinizin üstüne çıkın. Hareketlerinizi sürtme ve daha büyük itmelerle karıştırın. Daha fazla klitoral uyarılma için parmak titreşiminden faydalanabilirsiniz. Bu orgazmı kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Kadınlar neden tercih eder? : Üstte olduklarında klitoral temas üzerinde daha fazla kontrole sahip hissederler.Aynı zamanda kendilerine de dokunup uyarabilirler.
Özellikle  kanepede bacaklarını iyice açıp oturmayı severler ve bu şekilde bacaklarını partnerlerinin pelvisine klitorisimi sürtecek kadar geniş açabilirler.

Düz Köpek Pozisyonu:

Nasıl yapılır: Karnınızın üzerine uzanın, bacaklar kapalı ve eşinizin arkadan ilişkiye girmesini sağlayın. Klasik köpek stili pozisyonundaki bu hareket, G-noktası uyarımı sağlayarak orgazmı kolaylaştırır. Ayrıca, karnınızın üzerine uzanıp rahatladığınızda, üzerinizden baskıyı alır.

Kadınlar neden tercih eder? “Bacakları eşinin bacakları arasında kapalıyken yatağa yayılmış gibi hissederler.Bu pozisyonda erkeğin tüm vücudunu üstlerinde hissederler..Bu pozisyon aynı zamnda G noktalarının da uyarılmasını sağlar. Bacaklarının kapalı olması kadına daha zevk verir..Bu şekilde kendini sıkı hisseder. 

Açık Bacaklı Kaşık Pozisyonu:

Nasıl yapılır: Klasik bir kaşık gibi yan tarafınıza uzanmak yerine sırt üstü yatın ve bacaklarınızı açın. Eşinizin yanınıza yatmasını ve aşağıdan ilişkiye girmesini sağlayın.

Kadınlar neden tercih eder?"Bu pozisyonu özellikle yatakta tembelliği seven kadınlar ister. Başka bir şey için endişelenmeden sadece arkalarına yaslanıp klitorisis uyarısıyla birlikte orgazm olmayı tembel bir şekilde beklerler.Kendilerini güvende hissederler. 

Kaynak: https://www.popsugar.com/love/Best-Sex-Positions-Female-Orgasm-43441010
Bu Makale Dr. Cem Argun tarafından gözden geçirilmiştir
Zevk Suyu Nedir?
Zevk suyu olarak bilinen ancak asıl ismi prostat sıvısı olan şeffaf salgı, erkeklerin mesane bölgesini saran prostat bezinin salgısıdır.İngilizce precum olarak adlandırılır. Zevk suyu ile hamile…
Arkadan İlişki İle Hamile Kalma Riski Nedir?
Özellikle evli olmayan genç çiftler ve özellikle de bakire bayanlar arkadan ilişki sonrası hamile kalıp kalmayacaklarını sıklıkla merak ediyorlar. Arkadan ilişki ile hamile kalma…
Arkadan İlişki: Nedir ? Zararları Nelerdir ? Neden Tercih Edilir ?
Arkadan ilişki her ne kadar erkekler için  çok zevkli bir ilişki olarak nitelendirilse de kadınlar için de bir o kadar ağrılı ve sağlığa zararlı bir cinsel ilişki türüdür.…
Arkadan İlişkiye Girmenin Zararları Nelerdir?
Arkadan ilişki, özellikle bekaretini kaybetmekten korkan bakire kadınların ve evlilik öncesi genç çiftlerin tercih ettiği bir ilişki türüdür. Kimi çiftler…
Arkadan İlişkide Hamile Kalınır mı?
Arkadan ilişki (anal ilişki, ters ilişki) özellikle gençlerin ve bakire kadınların oldukça fazla tercih ettiği bir cinsel ilişki türüdür Fantezi amacıyla veya cinsel…
Cinsel Organda Sivilce Neden Olur?
Cinsel organda sivilce oluşmasının nedenlerinin başında kıl kökü iltihabı gelir.
Ertesi Gün Hapları Nedir? Ertesi Gün Haplarına Dair Bilgiler
Ertesi gün hapları özellikle evlilik öncesi cinsel ilişki yaşayan genç kadınlarda hamilelik korkusuyla sıklıkla kullanılan ilaçlardır.
Cinselliğin Evreleri Nelerdir?
Cinselliğin her iki cins için çeşitli evreleri vardır.
Düzensiz Adet Gören Kadınların Gebe Kalma Olasılığı Düşük müdür?
Genelde kadınlar bir yılda 12 kez adet görürler ama kimisi daha az ve kimisi ise  hiç görmez.
Kama Sutra Cinsel Tedavide Kullanılabilirmi?
Kama sutra pozisyonlarının cinsel hastalıkların tedavisinde etkili bir kullanımı vardır.
Cinsel İlişki Adet Dönemi Kanamasının Miktarı ve Zamanını Etkiler Mi?
Cinsel ilişki sürecinde kadınlarda  orgazm anında  rahimin kaslarının fazla miktarda kasılması erken adet kanamalarına neden olabilir.
Düzenli Bir Cinsel Hayatın Çiftlere 10 Faydası
Düzenli bir cinsel hayat, evli çiftler için çok önemlidir.
Dr. Cem Argun
tahlil.com
tahlil.com