#HayatEveSığar Mobil Uygulaması Android ve App Store Platformlarında

18.04.2020 02:41 | Güncelleme: 18.04.2020 03:19
#HayatEveSığar Mobil Uygulaması Android ve Apple Store platformlarında yayına başladı.Aşağıda verdiğimiz linklerden bu uygulamaları indirerek Covid 19 pandemisine karşı digital bir önlem alabilirsiniz.
#HayatEveSığar Mobil Uygulaması Android ve App Store Platformlarında
A

#HayatEveSığar Mobil Uygulaması Nedir?

#HayatEveSığar mobil uygulaması, Sağlık Bakanlığı'nca geliştirilmiş olup vatandaşlarımızın Covid 19 pandemisine karşı teknolojik bir önlem alabilmelerini sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama aynı zamanda Sağlık Bakanlığınca büyük önem verilen filyasyon uygulamasının bir basamağı şeklinde değerlendirilmelidir.
Uygulama günlük olarak size sağlık bilgilerinizi sormaktadır.Uygulamada ayrıca Ailem Bölümü bulunmaktadır.
Bu bölüme eklenen kişilerden birisi Covid 19 pozitif veya temaslı olarak bildirildiyse kullanıcıya anlık uyarılar gelmektedir.Uygulamayı kullanırken bluetooth özelliğiniz açık ise markette, alışverişte, işyerinde veya sokakta gezerken bluetooth kapsama alanındaki birinde sonradan Covid 19 pozitif çıkarsa kullanıcıya bildirim gelmektedir.
Uygulamanın özelliği olarak yakın geçmişte yoğun riskli ortamlarda bulunan veya çok kişi ile temas eden kullanıcılara risk puanı verilmektedir.
Risk puanına göre kişi gerekiyor ise test yapılması için yönlendirilecektir.Yine uygulamanın bir özelliği olarak eklemiş olduğu kişiler arasında (bu kişilerin de uygulamayı yüklemeleri halinde) risk katsayısı yükselmiş kişi var ise bu kişiler hakkında da kullanıcıya bildirim gidecektir. Test yapılıp sonucu negatif çıkacak kişilerin ise riski sıfırlanacaktır.
Bu uygulamayı yükleyip kullananlar aynı zamanda bulunduğunuz bölgedeki Covid-19 pozitif hasta yoğunluğu hakkında da bilgi sahibi olacaktır.
Uygulamayı ne kadar çok kişi yüklerse uygulamanın başarısı da o oranda artacaktır. Uygulamanın yaygın kullanımı kuşkusuz hastalık sonrasındaki temas zincirinin ortaya çıkarılması için büyük avantaj sağlayacaktır.
İzolasyon altında olanların da bu uygulamayı yüklemeleri büyük önem arz etmektedir.

#HayatEveSığar Mobil Uygulamasını Nasıl İndirip Akıllı Telefonlarınıza Yükleyebilirsiniz? 

Bu uygulamayı Android ve Apple Store platformlarından indirebilirsiniz. Uygulamayı indirebileceğiniz linkler aşağıda verilmiştir.

Android

App Store;
Tiroid Hastalıklarında Kullanılan FTI Kan Tahlili Nedir?
FTI testi, tiroid bezinin işlevinin kontrolü için yapılır.
Fenilketonüri Hastalığı Nedir? Tahlil ne zaman yapılmalıdır?
Fenilketonüri, kalıtsal olarak aktarılan bir metabolizma hastalığıdır.
Vitamin B-12 ve Folat Testi Nedir?
Bu testlerin en sık kullanım alanı; anemi veya nöropatininin (sinir hasarı) nedenini saptamaya yardımcı olmak; bazı hastalardaki beslenme durumunu belirlemek veya Vitamin B12 ile folik…
Kolonoskopi Tahlili Nasıl ve Neden Yapılır?
Kolonoskopi işlemi; bağırsağın ucunda kameralı bir aletle incelenmesidir.
Tahlil Sonuçları Öğrenme Tahlil.com'da
Yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarını Tahlil.com'un Tahlil Sonuçları sayfasından öğrenebilirsiniz.
RBC ( eritrosit) Testi
RBC (eritrosit) testi İngilizce 3 kelimenin kısaltılmasıyla adlandırılmıştır.Red, Blood ve Cell.Türkçe anlamları ise sırasıyla kırmızı kan hücresidir. RBC (eritrosit) testi tam kan…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com