İlk Geceye Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

22.06.2017 11:43 | Güncelleme: 22.08.2020 08:24
İlk gece deyince herkesin aklına cinsellik gelir. İşte bu durum evlilik aşamasındaki gençler için de, bir gerginlik durumu ortaya çıkarır. Gerek toplum baskısı, gerek kaygı ve nasıl olacak korkusu bazen abartılı noktalara gelir.
İlk Geceye Nasıl Hazırlanmak Gerekir?
A

İlk gece deyince herkesin aklına cinsellik gelir. İşte bu durum evlilik aşamasındaki gençler için de, bir gerginlik durumu ortaya çıkarır. Gerek toplum baskısı, gerek kaygı ve nasıl olacak korkusu bazen abartılı noktalara gelir.

Daha önce cinsellik yaşamamış çiftler için ilk gece, son derece tedirgin edicidir. Toplumun durumu abartması, çiftler arasında da beklentiye sebep olur. Unutulmamalıdır ki; ilk gece cinsellik yaşanacak diye bir kaide yoktur. Zorlamak, bütün hayat boyu cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir.

Ertelemeyi de abartmamak gerekir. Aksi takdir de, ilişki, daha da zor bir hal alır. En uygunu ilk gün acele etmeden, birkaç gün içinde bu işi çözmektir.

İlk Geceye Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Öncelikle ilk defa yaşanacak cinsel ilişki için her kafadan bir ses dinlemek kesinlikle doğru değildir. Neticede bu durum kişinin mahremiyetidir ve olur olmaz bu konuyu sizinle konuşmak isteyen herkese tamam demeyin. Sadece fikirlerine güvendiğiniz bir kişiyi kendinize baz alın ve sormak istediğiniz her soruyu sorun.

Durumu partnerinizle açıkça konuşun. Cinselliği önce partnerinizle konuşun özellikle kaygılarınızı ve beklentilerinizi anlatın ve karşı tarafın kaygılarını ve beklentilerini de dinleyin. Bu şekilde çok daha kolay olacaktır. Ayrıca konuşurken utanmamak ve açıkça her şeyi konuşmak süreci kolaylaştıracaktır. Yüz yüze konuşmakta zorluk çekiyorsanız telefonda dahi konuşulabilir.

Yardımcı unsurları kullanın. Vücut cinselliği ilk defa tattığında, gerginlikten dolayı tam rahatlamayı sağlayamayabilir. Bu bir süreçtir. Bu sebeple özellikle birkaç ilişkide kolaylaştıracak unsurlar yanınızda olsun. Örneğin kaydırıcılar, vajina veya penise uygulandığında cinsel birleşmeyi kolaylaştırır ve ağrı oluşumunu azaltır.

Psikolojik olarak bu durumun normal, fizyolojik bir durum olduğunu ve bir ihtiyaç olduğunu ve deneyimledikten sonra bir hazza dönüşeceğini düşünün bu doğrultuda hareket edin. Emin olun rahatlamanızı kolaylaştıracaktır.

Menopoz ve Cinsel Yaşam
Menopoz dönemi yaklaşan veya mnopoz dönemindeki  kadınlar, menopoz sürecinde cinsel yaşam hakkında bilgi sahibi olmak ister.
Kopan penisin tekrar dikilmesi
Çevremizde sanayide bazı aletlere penisin kaptırılması,hayvan ısırmaları,yanlış ellerde yapılan sünnet esnasında kesici aletle koparılması,aralarında sorun olan çiftlerde kadının erkeğin penisini kesmesi…
Balayı iktidarsızlığı
Balayı iktidarsızlığı,özellikle evliliğin başlarında ilk bir kaç haftasında erkekte görülen sertleşme problemleri dolayısıyla ilişkinin yaşanamamasıdır
Anal İlişkinin Sakıncalarını Biliyor musunuz?
Cinsel birliktelikte birleşmenin anüs kısmından gerçekleşmesi anal ilişki olarak tanımlanmaktadır
Cinsel İlişki Yaşarken Sağlığınızdan Olmayın
Cinsellik insan hayatında çok önemli bir unsurdur
İlk Cinsel İlişki Sonrası Kadında Kanama Nasıldır?
İlk cinsel ilişki sonrası, bakireliğin bozulmasıyla birlikte, kızlık zarının yırtılması sonrası oluşan  yırtık alan,  bazen kızlık zarından vajinaya doğru genişleyebilir
Kadınların Cinsel Soğukluğun 10 Nedeni
Cinsel soğukluk ve cinselliğin istenmemesi kadınlarda, cinsellik için önemli bir sorundur
Regl Sonrası Görülen Kahverengi Lekelenme Neden Olur?
Regl dönemi, kadınların belirli bir yaş aralığında gördüğü olağan bir durumdur
Erkeklerde Cinsel İsteği Arttıran Bitkiler Nelerdir?
Cinsel gücü arttırdığı ileri sürülen bitkiler hemen her erkek tarafından merak edilir
Sertleşme İlaçları Kadına İlgiyi Uyarır mı?
Sertleşme; cinsellikte en çok görülen sıkıntılardandır
Cinsel İlişki Bozulan Spermleri Onarıyor
Spermin kalitesi; yoğunluğuna, rengine, hareketliliğine bakarak anlaşılır
Kadınlarda Sütyen Bedeni Nasıl Belirlenir?
Her genç kızın ergenliğe geçişte yaşadığı bir değişimdir, göğüs büyümesi
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com