İlk Geceye Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

22.06.2017 11:43 | Güncelleme: 22.08.2020 08:24
İlk gece deyince herkesin aklına cinsellik gelir. İşte bu durum evlilik aşamasındaki gençler için de, bir gerginlik durumu ortaya çıkarır. Gerek toplum baskısı, gerek kaygı ve nasıl olacak korkusu bazen abartılı noktalara gelir.
İlk Geceye Nasıl Hazırlanmak Gerekir?
A

İlk gece deyince herkesin aklına cinsellik gelir. İşte bu durum evlilik aşamasındaki gençler için de, bir gerginlik durumu ortaya çıkarır. Gerek toplum baskısı, gerek kaygı ve nasıl olacak korkusu bazen abartılı noktalara gelir.

Daha önce cinsellik yaşamamış çiftler için ilk gece, son derece tedirgin edicidir. Toplumun durumu abartması, çiftler arasında da beklentiye sebep olur. Unutulmamalıdır ki; ilk gece cinsellik yaşanacak diye bir kaide yoktur. Zorlamak, bütün hayat boyu cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir.

Ertelemeyi de abartmamak gerekir. Aksi takdir de, ilişki, daha da zor bir hal alır. En uygunu ilk gün acele etmeden, birkaç gün içinde bu işi çözmektir.

İlk Geceye Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Öncelikle ilk defa yaşanacak cinsel ilişki için her kafadan bir ses dinlemek kesinlikle doğru değildir. Neticede bu durum kişinin mahremiyetidir ve olur olmaz bu konuyu sizinle konuşmak isteyen herkese tamam demeyin. Sadece fikirlerine güvendiğiniz bir kişiyi kendinize baz alın ve sormak istediğiniz her soruyu sorun.

Durumu partnerinizle açıkça konuşun. Cinselliği önce partnerinizle konuşun özellikle kaygılarınızı ve beklentilerinizi anlatın ve karşı tarafın kaygılarını ve beklentilerini de dinleyin. Bu şekilde çok daha kolay olacaktır. Ayrıca konuşurken utanmamak ve açıkça her şeyi konuşmak süreci kolaylaştıracaktır. Yüz yüze konuşmakta zorluk çekiyorsanız telefonda dahi konuşulabilir.

Yardımcı unsurları kullanın. Vücut cinselliği ilk defa tattığında, gerginlikten dolayı tam rahatlamayı sağlayamayabilir. Bu bir süreçtir. Bu sebeple özellikle birkaç ilişkide kolaylaştıracak unsurlar yanınızda olsun. Örneğin kaydırıcılar, vajina veya penise uygulandığında cinsel birleşmeyi kolaylaştırır ve ağrı oluşumunu azaltır.

Psikolojik olarak bu durumun normal, fizyolojik bir durum olduğunu ve bir ihtiyaç olduğunu ve deneyimledikten sonra bir hazza dönüşeceğini düşünün bu doğrultuda hareket edin. Emin olun rahatlamanızı kolaylaştıracaktır.

Cinsel Sorunlarda Hipnoz Tedavisi Nedir?
Hipnoz tedavisi diğer tedavi yöntemlerine göre bir adım önde olabilmektedir
Erkekte Cinsel Fantezi Ürünleri ve Kullanım Şekilleri
Erkekler kimi zaman cinsel fanteziler peşinde koşar
Cinsel ilişki korkusu Neden Olur?
Cinsel ilişki korkusunun başlıca sebebi özellikle cinsel konuda bilgili olmayan insanlarda çevreden alınan yanlış duyumlardır
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Belirtileri Nelerdir?
Günümüzde cinselliğin her geçen gün daha yaygın olarak yaşanması ve cinselliğin erken yaşlarda da sıklıkla korunmasız olarak gerçekleşmesi cinsel yolla bulaşan hastalıkların daha sık görülmesinde önemli…
Cinsel Yaşamınız Sağlıklı mı?
Cinsel yaşamınızın sağlıklı olması sadece orgazmla sınırlı değildir
Doğru Nefes Alın..Cinsel Birlikteliğiniz Sağlığına Kavuşsun!
Nefes almak hayati ve gündelik bir şeydir
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Anlama Yolu Nedir?
Cinsel yolla bulaşan hastalıklar dünya genelinde oldukça yaygındır
Cinsel Birliktelik Sonrası Baş Ağrısı Neden Olur?
Cinsel ilişki sonrası çoğu kişide yoğun baş ağrısı görülür
Adetliyken Girilen İlişkide Gebelik Oluşur mu?
Bu sorunun yanıtı yetişkinler için kolay olsa da; gençler tarafından en çok sorulan gruptandır
Cinsel İlişkide Neden Ağrı Olur?
Disparüni; cinsel ilişkide ağrıyı ifade eder
Hamilelikte Cinsel Yaşam Süreci Nasıl Olmalıdır?
Toplumuzda çiftlerin hamilelik döneminin son iki ayında kafasına göre biz cinsel ilişkiyi bırakalım zararlı olur gibi bir düşüncesi vardır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com