Kızlık Zarı Yırtılınca Her Zaman Kanama Olur mu?

Yayın Tarihi : 2018/06/07 00:52 • Güncelleme Tarihi : 2018/06/07 00:52 •
Kızlık zarının farklı tipleri vardır ve tipine göre, yırtılması kanamaya sebep olur yada olmaz
Kızlık Zarı Yırtılınca Her Zaman Kanama Olur mu?

Kızlık zarının farklı tipleri vardır ve tipine göre, yırtılması kanamaya sebep olur yada olmaz..
Annüler hymen (halka şeklinde zar):  Eğer kızlık zarının ortasındaki delik daha geniş çaplı olursa kızlık zarı oldukça incelir. Bu tip kızlık zarlarında ilk ilişkide kanama olmaması normaldir.
Esnek yada yırtılmayan hymen: bu tip kızlık zarının esnek olması nedeniyle genelde ilk ilişkide kanama olmaz.
Septalı hymen: bu tip kızlık zarının ortasındaki boşluk bir bant ile ikiye ayrılır ve ilk ilişkide  söz konusu bantın yırtılması nedeniyle kanama oluşur.
Kripriform hymen: bu tip kızlık zarında ortadaki boşluk tek olmaz ve ızgara gibi birkaç delikten oluşur. İlk ilişkide kesinlikle kanama olur hatta bazen yırtılmaz ve jinekoloğun küçük bir cerrahi yardımıyla açılır.
İmperfore hymen: bazı insanlarda doğuştan kızlık zarı olmaz ve ergenlik döneminde adet kanaması karında birikir ve ağrı oluşturur. Bu durum cerrahi gerektirir. Böylece kızlık zarı açılır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
a********** :

Masturbasyon yaparken Vajinamin icine bisey sokmadigim halde kan geldi kızlık zarı bozulmusmudur


Cevap:

Olabilir..

k************* :

sürtünme bir ilişki yaşadım ama adetten yeni çıkmıştım erkek arkadaşım sadece vajinama sürtü ama bir baskı olmadı sonra lavaboya gittim ilişkiden biraz zaman sonra boşaldım ama kanla karışıktı korkuyorum kızlık zarım mı patladı mı yoksa adetten yeni çıktığım için mi


Cevap:

Muayene yapılmadan kesin bir şey söylenemez..

t***** :

sürtünme ile yaptığım ilişkiden 1 saat sonra açık renkte biraz kan geldi.Sürtünme sırasında içeri doğru pek baskı olmadı İişki 2 saat sürdü.İlişki sırasında acı duymadım ama akşamı klitorisde 2 gün boyunca süren bi sızlama oldu .Acaba kızlık zarı bozulmuş mudur yoksa tahrişten ötürü mü kan gelmiştir


Cevap:

Muayene olmadan fikir beyan edilemez..

?