Sperm Sayısını Artıran Mucize Besin

26.09.2017 10:21
Sperm sayısı, erkek cinsel sağlığı için çok önemli ve belirleyici bir rakamdır
Sperm Sayısını Artıran Mucize Besin
A

Sperm sayısı, erkek cinsel sağlığı için çok önemli ve belirleyici bir rakamdır. Çocuk sahibi olmak isteyen erkeklerde sperm sayısı, toplam semen örneğinde 40 milyon civarında olması gereklidir. Aksi takdirde çocuk sahibi olma süresi uzayabilir. Tabii spermin sayısı kadar hareketliliğinin ve diğer değerlerinin de çocuk sahibi olmada büyük etkileri vardır.

Yapılan araştırmalara göre, geçtiğimiz 40 yıl içerisinde, erkeklerin sperm sayısının yarıya düştüğü tespit edilmiştir. Bu da çocuk sahibi olma şansının az ve zor olduğu zamanla da kısırlığın giderek daha çok yayılması anlamına gelir.

Peki bu sperm sayısının azalma sebepleri nelerdir? Bu sorunun pek çok cevabı olmakla birlikte, şüphesiz tek bir sebep diğerlerine fark atıyor. Bu faktör, strestir. Yaşam koşullarının giderek zorlaşması, gelecek kaygısı, yoğun iş tempoları derken insanlar daha fazla yıpranmakta ve yoğun stres altında yaşamaktadır. Stres, her açıdan insana zarar verdiği gibi, sperm sayısında da ciddi problemlere sebep oluyor. Stres dışında sperm sayısını olumsuz etkileyen diğer faktörler, gereksiz ve fazla ilaç tüketimi, hava kirliliği, hormonlu ve düzensiz beslenme, fazla kilo ve pasif yaşama alışkanlığıdır.

Neyse ki, bu problemlere çözümler mevcut. Sperm sayısını artıran mucize besin ise, su teresidir.

Su teresi tüketimi, sperm sayısına en büyük katkı sağlayan besinlerdendir. Yapılan araştırmalara göre, su teresi sperm sayısını stres faktörünü azaltarak artırıyor. Su teresi bu işi, kişinin baskı ve gerilim hissini azaltarak yapıyor. Yani bir nevi hormonları etkileyerek yapıyor. Günlük tüketimlerde kişinin daha gevşek ve rahat bir hayat sürmesini stresten uzak kalmasını sağlıyor.

Su teresi C ve E vitamini açısından zengin olmasıyla da göze çarpıyor. Bu sayede vitamin takviyesinde de bulunuyor ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenizi sağlıyor.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Cinsel İlişkide Uyarıcı Noktalar Nerelerdir?
Cinsel ilişki; dokunuşlarla beraber süslendiğinde, her iki taraf için de tatmin edici bir hal alır
Anal İlişki ile Hamilelik Mümkün mü?
Anal ilişki veya ters ilişki olarak bilinen cinsel birleşme türü ile hamileliğin oluşup oluşmayacağı oldukça merak edilen bir konudur
Cinsellikte Parthenofobya Nedir?
Parthenofobya; genç ve bakire kızla cinsel ilişkiye girmekten korkmak, çekinmektir
Transseksüellik nedir?
Transeksüel, kendini karşı cinse ait gören kişilere verilen addır
Doğum Sonrası Cinsel İsteksizlik Normal mi?
Sağlıklı bir cinsel yaşam, her çiftin mutlu bir evlilik geçirmesi için zorunludur
Cinsellikte Daha Çok Zevk İçin Spor Yapın
Cinsellik her ne kadar zevk odaklı görünse de en büyük pay bedene aittir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com