Yaşa Göre Cinsellik

Yayın Tarihi : 2018/08/28 01:49 • Güncelleme Tarihi : 2018/08/28 01:49 •
Cinsel ilişki sayısı ve sıklığı her çifte göre değişir
Yaşa Göre Cinsellik

Cinsel ilişki sayısı ve sıklığı her çifte göre değişir. Bazı çiftler yetersiz olduğunu düşünse de, bazı çiftler de fazlasıyla birliktelik yaşadığını düşünür.

Olması gereken ilişki sıklığını belirleyen pek çok unsur vardır. Bunların en başında yaş unsuru gelir. Yapılan araştırmalar, cinsel ilişki sayısı belirleyicisinin yaş olduğunu ifade etmiştir. Yaş unsuru dışında cinsel isteği etkileyen çevresel faktörler; çiftlerin sağlık durumları, yaşam stilleri, beslenme şekilleri ve stres faktörleridir.

Bu araştırmalara göre hangi yaş grubu hangi sıklıkta cinsel ilişkiye giriyor?

18-29 yaş aralığı; haftada 2, yılda 112 olarak belirlenmiştir. Cinsel isteğin ve gençliği verdiği etkiyle, diğer yaş gruplarına oranla en sık ilişki yaşanan gruptur.

30-39 yaş aralığı; 2 haftada 3 kez cinsel ilişkiye girdiği belirlenir ki bu da yılda 86 ilişkiye denk gelir.

40-49 yaş aralığı; haftada bir kez den daha az olarak belirlenmiştir. Yılda ortalama 69 kez cinsel ilişki gerçekleşebilir.

Yaşla birlikte azalan cinsel isteğin aslında büyük oranda cinsel hayatı değiştirdiği bu rakamlarla gözler önüne seriliyor. Cinsel isteğin azalmasında günlük hayatın stresi ve yaş aldıkça artan sorumluluklar ön plana çıkıyor. İnsanlar ilk yıllarındaki heyecanı kaybettiklerinden artık daha az ilişkiye giriyorlar.

Bu durum son derece yanlıştır. Cinsellik hayatı daha da güzelleştirir ve beden için inanılmaz bir hediyedir. Bu sebeple yaş kaç olursa olsun kişiler cinsel aktivitelerini kaybetmemeli, belki yeni heyecanlar ve fantezilerle cinsel hayatlarını yeniden canlandırmalıdırlar

 

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?