Yatağımızı Paylaşan Küçük Canlılarla Nasıl Baş ederiz?

06.09.2017 01:02
Günün yorgunluğunu attığımız, bazen koşar adımlarla ulaştığımız yatağımızı gözle göremeyeceğimiz kadar küçük binlerce küçük canlıyla paylaştığımızı söylersek, nasıl hissedersiniz? Çoğumuzun pek de sevmeyeceği bu durum hemen hemen hepimizin her gün yaşadığı bir olaydır
Yatağımızı Paylaşan Küçük Canlılarla Nasıl Baş ederiz?
A

Günün yorgunluğunu attığımız, bazen koşar adımlarla ulaştığımız yatağımızı gözle göremeyeceğimiz kadar küçük binlerce küçük canlıyla paylaştığımızı söylersek, nasıl hissedersiniz?
Çoğumuzun pek de sevmeyeceği bu durum hemen hemen hepimizin her gün yaşadığı bir olaydır. Evlerimizde yaşayan ve insanın deri döküntüleri ile beslenen bu canlılara akar (mite) denmektedir. Yaklaşık 1 gr ev tozu içerisinde 3000’e yakın ev akarının yaşamaktadır. Bu canlılara maruz kalan kişilerde kaşıntı, burun akıntısının yanı sıra daha ciddi alerjik reaksiyonlarda gelişebilmektedir.
Bu canlılarla mücadele etmede ev ve yatak temizliği son derece önemlidir. Kullanılan çarşaf, yastık ve yorganların düzenli olarak çırpılması, havalandırılması ve yıkanması bu canlıların sayısını yaşam alanımız içerisinde ciddi ölçüde azaltacaktır. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Yaza Girmeden Zayıflamak İstiyorsanız Metabolizma Hızınızı Ölçtürün
Yaza girerken amacınız zayıflamak ise, metabolizma hızınızı ölçtürmek çok önemlidir.
Doğum Sonrası Depresyonu Yenmek İçin Öneriler
Doğum sonu depresyon, hemen her kadında görülebilen, geçici bir dönemdir.
Ailenizin Beslenme Danışmanı Olun
Beslenme alışkanlıkları ailede başlar ve alışıldığı gibi bir ömür devam eder.
Bilinç Altınızdaki İlişkiler
Kadının hayatında tanıdığı ilk erkek babasıdır.
Ağız Kokusu Nedir? Nasıl Giderilir?
Ağız kokusu, diş ve diş etlerinden mevcut olan bir rahatsızlığın ürünü olarak ya da bu rahatsızlıkların başlangıç aşamasındaki besin artıklarının birikmesi ile meydana gelen bakteri…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com