York Test Drink : İçeceklere Karşı İntolerans Varlığını Araştıran Test Geliştirildi

22.06.2018 08:00
York Testi bilindiği üzere bir gıda intolerans testidir
York Test Drink : İçeceklere Karşı İntolerans Varlığını Araştıran Test Geliştirildi
A

York Testi bilindiği üzere bir gıda intolerans testidir. Gıdalara olduğu gibi içeceklere karşı da vücudumuzda bir intolerans (duyarlılık) olabilir. İçeceklerden kaynaklanan intolerans etkisinin araştırılması önem taşımaktadır.

Yorktest Laboratuarı, içeceklere karşı da intolerans varlığının tesbit edilebilmesi için York testi Drink olarak adlandırılan bir intolerens testi geliştirdi.York Testi Drink,vücudumuzda hangi içeceklere karşı intolerans yani duyarlılık olduğunu araştıran ve kan alınarak yapılan analiz sonrası sonuç veren bir testtir.

York Test Drink, vücudumuzunda içeceklere karşı intolerans oluşup oluşmadığını taramaktadır.İçecek intoleransı gıda intolerensında olduğu gibi cilt rahatsızlıkları,şişkinlik,kilo verememe,mide rahatsızlıkları gibi bir çok sağlık sorununa yol açabilmektedir.Bu testin amacı insan vücudunda sindirilemeyen ve gecikmeli olarak olumsuz sağlık sorunlarına yol açan içeceklerin tespit edilebilmesidir.Bu sayede doğru içecekler tüketerek yaşam kalitesinin artması ve gıda intoleransı rahatsızlıklarından uzaklaşılması mümkün olabilecektir. York Testi Drink ile meyve suları, form ve bitki çayları, sütlü içecekler, kokteyler, şalgam ve malt içecekleri dahil pek çok içecek türü detaylı bir incelemeye alınmaktadır. Test, aktif içecek duyarlılığını ölçmektedir. Eski dönemlerde geçirilen duyarlılıklar pasif intolerans olarak adlandırılmaktadır. Eski dönem duyarlılıklar, testin yapıldığı süreçte etkin olmadığından York Testi Drink’te değerlendirmeye alınmamaktadır. Aktif intoleransı saptayan York Test Drink’te ise test yaptıran kişilerin şu andaki rahatsızlıklarının kaynağı olabilecek ve yaşam kalitesini azaltan içeceklerden kaynaklanan güncel, aktif intoleransları ortaya konulmaktadır. 

Gece Çalışmak ve Uyumamak Kadınlarda Kanser Riskini Yükseltir
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre gece saatlerinde çalışan kadınlar ve uyumayanlarda yumurtalık ve meme kanseri riskinin yükseldiği ispatlanmıştır.
Bağlanan Tüpler Tekrar Açılır mı?
Tüp bağlatma işlemi, artık çocuk istemeyen çiftlerin başvurduğu kesin bir korunma yöntemidir.
Bebeğinize Aldığınız Oyuncaklara Dikkat Edin!
Bebeğinizin zihinsel ve fiziksel gelişimini destekleyen oyuncaklar ve oyunlarla oynaması sağlıklı gelişimi için oldukça önemlidir.
Çocuklarınızda Teknoloji Bağımlılığına Karşı Önlem Alın
Son birkaç yıl içerisinde ağlayan, yemek yemeyen çocukların ellerine tutuşturulan cep telefonları, tabletler çocuklara büyük ölçüde zarar veriyor.
Sık Uçanlar ve Dalgıçlar Kulak Sağlığına Dikkat Etmeli
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte uçak seyahatleri, dalışlarda büyük artışlar yaşanır.
Biber Gazı ( Tear Gas) Nedir? Biber Gazının Zararları ve Etkileri Nedir?
Biber gazı, güvenlik yönünden bir tehdit olduğunda emniyet güçlerinin durumu kontrol altına almak için baş vurdukları bir önlemdir.Ancak biber gazı kuşkusuz buna…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com