Cildiniz Yağlı İse Karbonat İyi Bir Çözüm!

03.04.2016 11:32 | Güncelleme: 18.11.2020 12:06 | Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Sağlıklı bir cilt görüntüsü, kişiyi her zaman iyi hissettirir. Bunun aksi, istenmeyen bir cilt görüntüsü ise, kişide kendine karşı güvensizlik oluştururken; karşı bakışta da kişiyi yorgun, halsiz ve bakımsız gösterir.
Cildiniz Yağlı İse Karbonat İyi Bir Çözüm!
A

Sağlıklı bir cilt görüntüsü, kişiyi her zaman iyi hissettirir. Bunun aksi, istenmeyen bir cilt görüntüsü ise, kişide kendine karşı güvensizlik oluştururken; karşı bakışta da kişiyi yorgun, halsiz ve bakımsız gösterir. Bu sebeple cilt görüntüsü sanılandan daha önemli ve dikkat çekicidir. Sağlıklı cilt; temiz, parlak görünümlü ciltlerdir.

Cilt yapısı kişiden kişiye değişmektedir. Kuru, yarı yağlı ya da aşırı yağlı ciltler vardır. Cilt tipinin doğru belirlenmesi, kullanılan ürünlerin etkisini en doğru şekilde gösterilmesine sebep olur. Bu sayede hedeflenen cilt görüntüsüne ulaşmak için kullanılan ürünler doğru seçilir ve kısa sürede sonuç alınabilir.

Her cilt tipinde avantajlar ve dezavantajlar vardır. Ancak en büyük dezavantajlar yağlı ciltlerde görülür.

Özellikle aşırı yağlı ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumu oldukça yoğundur. Can sıkıcı bu durumdan kurtulmak için kişisel hijyene dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yağlı cildi temizlerken karbonat kullanılabilir.

Yağlı Ciltlere Karbonat Nasıl Uygulanır?

Hafif sulandırılmış karbonatı yağlı cildinize uygulayın ve durulayın. Her sabah güne bu kısa temizlikle başlamanız cildinizi çok daha sağlıklı yapacaktır. 

Cilt Tipi Değişir mi?

Cilt tipinizi belirleyen pek çok unsur vardır. Bunların ilki genetik yapınızdır. Genetik olarak cildinizin olmaya yatkın olduğu bir cilt tipiniz vardır.

Genetikten sonraki en önemli unsur ise, çevresel unsurlardır. Çevresel unsurların en önemlisi ise, beslenme tipidir. Yağlı ve sağlıksız bir beslenme tarzınız varsa cildiniz aşırı yağlanmaya bağlı olarak sivilceli, yağlı bir cilt olacaktır.

Bundan sonraki unsur ise, kullandığınız temizlik ve cilt bakım ürünleridir. Eğer cilt tipinize uygun olan kimyasallar kullanmıyorsanız, bu durumda cildiniz tepki verecek ve istenmeyen lekeler meydana getirecektir.

Bu sebeplerle cilt, uzun süre istenmeyen etkiye maruz bırakılırsa tipi değişebilir.

Sperm Sayısı Az Olanlar Ceviz Yiyebilir
Yapılan bilimsel araştırmalar ceviz tüketmenin sperm sayısını arttırdığını ortaya koyuyor
Ramazan Ayında Beslenme Nasıl Olmalıdır?
 Ramazan ayı ile birlikte iftar ve sahurda nasıl beslenmek gerektiğine dair uzman uyarıları da gündeme geliyor
2011'de Grip Aşısı Olalım mı? Gripten Aşı Olmadan da Korunabilir miyiz?
Havaların soğumasıyla grip ve grip aşısı yine sıkça konuşulmaya başlandı
Kanserin İzini Süren Ajanlar Tümör Belirteçleri
Tümör Belirteçleri  Meme, prostat, kalın bağırsak ve karaciğer kanserlerinden, pankreas, yumurtalık, mesane ve böbrek kanserine kadar pek çok kanseri zahmetsiz bir yöntem olan kan tahliliyle işaret eden…
Oruç Tutan Diabet Hastalarına Tahlil.com’un 8 Önerisi
Şeker hastaları veya diabet hastaları Ramazan ayı geldiğinde dini görevlerini yerine getirmek için oruç tutup tutmayacakları konusunda sıklıkla araştırma gereği duyar
Meyve ve Sebze Tüketimi Çocuklarda Astım Atağını Önlüyor
Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof
Tahlil.com: Sürekli Güncellenen Sağlık Sitesi
Tahliller,tahlil yorumları ve tahlil bilgileri konusundaki ilk ve tek sağlık sitesi Tahlil
Ramazanda Nasıl Beslenmeli?
  Ramazan ayının yaz dönemine denk gelmesi,havaların sıcak gitmesi,sahur ve iftar arasındaki sürenin oldukça uzun olması bu yıl biraz daha dikkatli olmamızı gerektirmektedir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com