Cildiniz Yağlı İse Karbonat İyi Bir Çözüm!

03.04.2016 11:32 | Güncelleme: 18.11.2020 12:06 | Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Sağlıklı bir cilt görüntüsü, kişiyi her zaman iyi hissettirir. Bunun aksi, istenmeyen bir cilt görüntüsü ise, kişide kendine karşı güvensizlik oluştururken; karşı bakışta da kişiyi yorgun, halsiz ve bakımsız gösterir.
Cildiniz Yağlı İse Karbonat İyi Bir Çözüm!
A

Sağlıklı bir cilt görüntüsü, kişiyi her zaman iyi hissettirir. Bunun aksi, istenmeyen bir cilt görüntüsü ise, kişide kendine karşı güvensizlik oluştururken; karşı bakışta da kişiyi yorgun, halsiz ve bakımsız gösterir. Bu sebeple cilt görüntüsü sanılandan daha önemli ve dikkat çekicidir. Sağlıklı cilt; temiz, parlak görünümlü ciltlerdir.

Cilt yapısı kişiden kişiye değişmektedir. Kuru, yarı yağlı ya da aşırı yağlı ciltler vardır. Cilt tipinin doğru belirlenmesi, kullanılan ürünlerin etkisini en doğru şekilde gösterilmesine sebep olur. Bu sayede hedeflenen cilt görüntüsüne ulaşmak için kullanılan ürünler doğru seçilir ve kısa sürede sonuç alınabilir.

Her cilt tipinde avantajlar ve dezavantajlar vardır. Ancak en büyük dezavantajlar yağlı ciltlerde görülür.

Özellikle aşırı yağlı ciltte sivilce ve siyah nokta oluşumu oldukça yoğundur. Can sıkıcı bu durumdan kurtulmak için kişisel hijyene dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yağlı cildi temizlerken karbonat kullanılabilir.

Yağlı Ciltlere Karbonat Nasıl Uygulanır?

Hafif sulandırılmış karbonatı yağlı cildinize uygulayın ve durulayın. Her sabah güne bu kısa temizlikle başlamanız cildinizi çok daha sağlıklı yapacaktır. 

Cilt Tipi Değişir mi?

Cilt tipinizi belirleyen pek çok unsur vardır. Bunların ilki genetik yapınızdır. Genetik olarak cildinizin olmaya yatkın olduğu bir cilt tipiniz vardır.

Genetikten sonraki en önemli unsur ise, çevresel unsurlardır. Çevresel unsurların en önemlisi ise, beslenme tipidir. Yağlı ve sağlıksız bir beslenme tarzınız varsa cildiniz aşırı yağlanmaya bağlı olarak sivilceli, yağlı bir cilt olacaktır.

Bundan sonraki unsur ise, kullandığınız temizlik ve cilt bakım ürünleridir. Eğer cilt tipinize uygun olan kimyasallar kullanmıyorsanız, bu durumda cildiniz tepki verecek ve istenmeyen lekeler meydana getirecektir.

Bu sebeplerle cilt, uzun süre istenmeyen etkiye maruz bırakılırsa tipi değişebilir.

Saç Derisinde Çıkan Sivilceler ve Nedenleri
Saç derinizde çıkan sivilceler, kullandığınız şampuandan kaynaklanıyor olabilir
Siyah Nokta İle Mücadelede Liman Suyu
Ciltte, özellikle burun ve alın çevresi gibi yağlı bölgelerde siyah nokta oluşumu yaygın olarak görülen bir cilt sorunudur
Kadınlarda Aynı Dönemde Adet Başlangıcı Tesadüf Değil mi?
Halen araştırılan ve bilim dünyasının oldukça ilgisini çeken bir konu da özellikle uzun süre aynı ortamda yaşayan kadınların menstruasyon döngüsünün başlama ve bitiş dönemlerinin anlamlı derecede benzerlik…
İLAÇ AR-GE Mİ ? O DA NE ?
  Bu kullandığımız ilaçlar nereden geliyor? Her 5000 kimyasal maddeden biri ilaç olma şansını yakalarken, piyasada bunca ilaç varken ve piyasaya çıkan yeni ilaç sayısı giderek azalırken buna ne gerek…
Organik Saç Ekimini Duydunuz mu?
Saç ekim işlemi özellikle erkekler arasında oldukça ilgi gören ve çok verimli sonuçlar alınan bir işlemdir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com