Cinsellik Kaç Yaşında Başlamalıdır?

Yayın Tarihi : 2018/05/11 10:06 • Güncelleme Tarihi : 2023/05/02 11:32 •

İlk cinsel birliktelik, kişi için unutulmaz bir deneyimdir. Ancak her şeyin olduğu gibi bunun da olması gereken bir süreç vardır.

Cinsellik Kaç Yaşında Başlamalıdır?

İlk cinsel birliktelik, kişiiçin unutulmaz bir deneyimdir. Hayatta ilkleri doğru seçmek ve doğru zamanıyakalayabilmek ömür boyu bu anıyı güzel hatırlamaya ve tekrarına istek duymayasebep olur. Bu sebeplerle, her şeyin ilkinde olduğu gibi cinsel ilişkinin ilkide çok önemlidir.

Özellikle ergenlik çağındakigençler, ilk karşı cins arkadaşlıklarını fazla ciddiye alır ve hemenbirliktelik ister. Zamanla yanlış tercih olduğu anlaşılır ve pişmanlıklar ardıardına gelir. Bu sebeple cinsellikte kesinlikle aceleci olunmamalı, mantıklıdüşünce hiçbir zaman terk edilmemelidir. Unutulmamalıdır ki, çocuk yaştabilinçsizce gerçekleştirilen cinsellikler, beraberinde sadece acı tecrübelertaşır.

Cinselliğin net bir yaşıolmamakla birlikte, kişinin kendini o olgunlukta ve istekte olduğunuhissettiğinde , psikolojik olarak buna hazır olduğunda denenmelidir. Ortalama olarakyaş verilmesi gerekirse, 20 li yaşlar hem fiziksel, hem psikolojik olarak enuygun yaşlardır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?