Eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı?

Yayın Tarihi : 2018/06/22 19:00 • Güncelleme Tarihi : 2022/10/08 10:57 •

Erken yaşlarda cinselliği yaşayan çiftler üzerlerinde eşofman, giysi veya elbise varken cinsel beraberlik yaşamakta ve bunun sonrasında hamile kalınıp kalınmayacağını merak etmektedirler.Çiftlerin bu ilişki tercih etmelerinin en önemli sebebi ise bakireliğe ve kızlık zarına zarar gelmemesi isteğidir.Sürtünme şeklinde olan bu tür ilişkilerde erkek direkt olarak kadının cinsel organının içine veya üzerine boşalmamaktadır.Peki eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı? Bu çok merak edilen soruyu Tahlil.com uzmanları aşağıdaki yazımızda sizler için yanıtlıyor.

Eşofman, giysi veya elbise üzerine boşalma olunca hamile kalınır mı?

Tahlil yorumlayan sağlık siteniz Tahlil.com'a hangi durumlarda hamile kalınabileceğine dair ilginç sorular geliyor.
Özellikle cinsel bilgisi olmayan, sürtünerek ilişki sonrası hamilelik endişesi yaşayan genç çiftlerden gelen bu tür sorularla sıkça karşılaşıyoruz.
Giysilerini çıkarmadan, üzerilerinde eşofman, pantolon,tayt, zıbın veya elbise varken ilişki yaşayan ve giysilerin üzerine boşalma olduğunda hamile kalıp kalamayacaklarını merak eden genç ziyaretçilerimizin meraklarını bu yazımızda gidermeyi hedefliyoruz.

Elbise ve Giysi Varken Cinsellik

Cinsel olarak yakınlaşan ve sevişen bir çiftte kadında elbise varken hamile kalınıp kalınmayacağı son derece merak edilen bir konudur.Bu tür bir cinsel yakınlaşma gerçek bir cinsel ilişki değildir.
Erkek kadının elbisesi, pantolonu veya çamaşırı üzerine sürtünerek boşalmaktadır.
Elbiseler varken bir cinsel beraberlik sonrası, erkeğin elbise üzerine boşalmasını takiben erkeğin menisinin ve dolayısıyla sperm hücrelerinin kız arkadaşı veya partnerinin vajinasına temas etme olasılığı bulunmamaktadır.
Ancak özellikle erken yaşlarda ve cinsel yönden tam olgunlaşmadan ve bilgi sahibi olmadan kurulan bu ilişkiler sonrası özellikle genç kızlar hamilelik korkusu yaşamaktadırlar.Bunun sonrasında da paniğe kapılarak internet ortamındaki yalan yanlış bilgilerden de etkilenerek gereksiz yere kendilerini strese sokmaktadır.
Bilgisizlik nedeniyle de gereksiz yere gebelik testleri yaptırmakta hatta ertesi gün hapları kullanmaktadır.

Elbise, Çamaşır ve Giysi Varken Hamile Kalınır mı?

Tahlil.com uzmanları olarak bu konuda genç çiftlerimizi bilgilendirmek istiyoruz.
Forum sitelerinde veya doktorların kontrolünde olmayan çeşitli sağlık sitelerinde yer alan yalan yanlış bilgilere itibar etmeyiniz.İlişki sırasında kadında elbise, çamaşır, tayt gibi giysiler varken, elbise veya çamaşır üzerine boşalma olduğunda hamile kalma ihtimali mevcut değildir.

 

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
A************** :

İyi günler hocam benim bir arkdasla sevgilisi arkadan kiyafet varken arkdan nBişey olurmu hocam ama Karnı sis kan testi yaptırdı bişey çıkmadı


Cevap:

Anlattığınız gibi bir beraberlik sonrası gebelik olasılığı pek mümkün görülmüyor.Sıklıkla  erken yaşlarda bu şekilde bir yakınlaşma yaşayan ve cinsel konularda da bilgi sahibi olmayan okurlarımızdan sıklıkla benzer sorular geliyor.Tahlil.com doktorları olarak sizin gibi genç okurlarımıza  önerimiz aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup hamileliğin oluşum ve test edilmesi hakkında  bilgi sahibi olmanız. Hamilelik nasıl olur, hangi durumlarda ise hamilelik olmaz? 

G**** :

Mérhabaa hocam Benim kiz arkadasim pen*simi eledi zevk suyu vardi sonra da ustume geldi benim pen*simin ustune oturdu ama giyinik tik onda pantolon bende de pantolon vardi . Ve bu aralar karni agriyo ve basi donuo ama kusma yok ne dir hocam hamile mi ?


Cevap:

Erken yaşta ve cinsel konularda bilgi sahibi olmadan bu tarz  ilişki kuran okurlarımızdan sitemize bir çok soru geliyor.Anlattığınız şekilde bir ilişki ile hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır.Aşağıdaki bağlantıda yer alan ve hamilelik oluşumuna dair verilen bilgileri sonuna kadar dikkatle okuyup biraz olsun cinsel konularda bilgi sahibi olmanız uygun olacaktır.Hamilelik nasıl olur, hangi durumlarda ise hamilelik olmaz?

c********** :

Merhaba hocam. 43 yaşındayım. Doğum kontrol yöntemi olarak spiral kullanıyorum ama regl tarihim bir hafta gecikti. 2-3 gün önce eczaneden gebelik testi aldım negatif çıktı. Yine de korkuyorum yorumlarınızı bekliyorum :(


Cevap:

Büyük ihtimalle hamilelik yoktur.Adet gecikmesi sadece hamilelik sebebiyle görülen  bir durum değildir.Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

b******** :

Adetim bittikten 1 gün sonra erkek arkadaşımla üzerimde kilot varken 1 kaç defa sürtündü daha sonra lavobaya gitti boşalmak için hamile kalma olasılıgım var mıdır


Cevap:

Spermler kıyafetlerden geçemezler. Bu durumda hamilelik oluşturmazlar.

a*********** :

Kız arkadaşımın altında kilotlu çorap ve ben de boxer vardı kız arkadaşım 5 gün önce adet olmuştu ve kız arkadaşım bozuk değil kız arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadık ve ben boxerımın içine boşaldım ve kız arkadaşım vajinasının sol kenarında hissetti lütfen hızlı cevap verin hamile kalır mı ?


Cevap:

Sürtünme yoluyla yaşanan cinsel birlikteliklerde hamilelik ihtimali yok denecek kadar azdır. Bir sonraki adet dönemini takip etmenizi öneriyoruz. 

m************ :

2 hafta önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Benim boxerım vardı ve kız arkadaşımın üstünde bir şey yoktu. Zevk suyu boxerıma bulaştıysa bir hamilelik riski var mıdır


Cevap:

Bu şekilde hamilelikten söz edilemez.

c********* :

erkek arkadaşımla haziran ayının sonlarında sürtünme yoluyla ilşiki yaşadık erkek arkadaşımın üzerinde bişe yoktu bende sort vardıüzerime boşalmadı dışarıya boşaldı ilişkiden 1 gün sonra normal adet oldum bu ay sürekli mide bulantısı baş dnmesi yaşıyorum 23 ne adet oldum 2 gün sürdü bitti hamilemym


Cevap:

Adet gören birinin hamile olma  olasılığının bulunmadığına dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.Adet gören birinin  hamile olma ihtimali var mıdır?Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir?

a*********** :

Hocam soru sordum cvp alamadim geçen ay sürtünme ile ilişkimiz oldu deliye girme olmadı kızlığı bozuk değil zevk suyu az değdı norlevo içirdim 5saat içinde bihafta sonra adetini gördü 2gün erken .bu ay bugün görücekti görmedi akıntısı azaldı ve çok akmamaya başladı ilk ay adetini gördü bişey olur mu?


Cevap:

İlişki sonrasındaki ilk ay düzenli bir adet kanaması görülmüş ise hamilelik ihtimali ortadan kalkar. Bu ay ki adet gecikmesinin başka sebepleri olabilir. Gecikme devam ederse bir kadın doğum uzmanına baş vurmanızı öneririz.  

y************ :

iyi aksamlar ben 2 gün önce kız arkadasımla bir sürtünme yoluyla ilişki yaşadım bende boxer ve short ince ondada tayt vardı ve ben üstündeyken boşalmısım ve taytı eve gidince ıslaktı sızce hamıle kalırmı lütfen yardım edın


Cevap:

Hamilelik, spermin direkt olarak vajinaya teması ile oluşur. Bu sebeple kız arkadaşınızın hamile olmadığını söyleyebiliriz.

s********* :

Merhaba arkadaşımın anlattığına göre geçen hafta Salı günü sürtünme ile ilişkiye girmişler arkadaşımın üstünde pantolon o ise ciplakmis arkadaşım islaklik hissetmis erkek arkadaşı boşalma olmadığını söylemiş 12 sinde ay başı olmasi gerekiyor ama şimdiden göğüsleri ve karnı ağrıyor lütfen bilgi verin


Cevap:

Bu durumda şimdiden bir bilgi verilemez adet gecikmesi olur ise test yaparsınız..

s************* :

iyi günler size bir sorum olacak ben şubat ayında adet olmadım ve şubat ayında bir iki defa sürtünme yoluyla ilişki yaşadık boşalma vajina dışına oldu ve kesinlikle temas olmadı fakat zevk suyundan hamile olunabiliyormuş sanırım ama benim şubat ta adetim gelmedi bu şekilde hamile kalınır mı


Cevap:

Gebelik testi yapmanızı öneririz..

w****** :

merhaba ben kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdim onda tay ve iç çamaşırı verdı bende ise eşofman kız arkadaşım vajinama ıslak bişey değdi diyor bende bişey olmaz diyorum hamile kalmışmıdır acill


Cevap:

   Özellikle genç çiftlerimizin sıklıkla başvurduğu bu tür cinsel beraberliklerde hamilelik şansı normal bir cinsel ilişkiye göre çok daha düşüktür Hamilelik ihtimali ise tek bir olasılığa bağlıdır. O da ancak spermlerin vajina içine bulaşması durumudur. Bu tür bir olay gerçekleştiğinde gebelik olasılığından söz edebiliriz.   Yaşadığınız beraberlik sonrası bu tür bir durumdan kuşkulanıyorsanız şu aşamada yapmanız gereken beklenen adet tarihinde  en az 1 hafta gecikme olursa kan veya idrarda gebelik testi yapılmasıdır.   Hamilelik, gebelik ihtimali ve gebelik testlerine dair Tahlil.com'un hazırlamış olduğu yazılar ve konuya dair sorulmuş binlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....

f***** :

 Sevgilimle haftada bir sürtünme yoluyla sevişiriz ama tamamen giyinik bir şekilde bende boxer eşortma felan onda iç çamaşır kot patolonu o şekilde bir sevişme yaşıyoruz ve şimdi korkuyor hamile kalırım diye ben diyorum olmazsın inanmıyor sizden duymak istiyor.


Cevap:

Cinsel konular ve gebelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor.Muhtemelen yaşınız da küçük.Özellikle sizin gibi erken yaşlarda bu tür ilişkilere girenlerden bu tür çok da anlamlı olmayan sorular geliyor.Bu tür durumlarda hamilelik şansı yoktur.Size önerimiz hamilelik oluşumu ve konuya dair sitemizde yazdığımız yazıları dikkatle okumanız ve bu konuda sorulmuş soru ve cevapları gözden geçirmeniz.Aşağıdaki bağlantıda konuya dair detaylı bilgi ve benzer soru ile cevapları okuyabilirsiniz.Hamilelik hangi durumlarda olabilir, konuya dair sorulmuş yüzlerce soru ve cevabı okumalısınız....

l*************** :

Merhaba, erkek arkadaşım 2 ay önce sadece iç çamaşırım varken (iç çamaşırımın altına da havlu peçete koymuştuk) iç çamaşrımın üstüne boşaldı. peçeteyi çıkardığımızda ıslaktı, sanırım ona kadar işlemiş. 2 ay içinde ilk adetim 15 gün gecikti, ikinci adetim de 1 gün önce bitti. hamile olasılığım nedir?


Cevap:

Yaşadığın ilişki sonrasında iki kez adet olduğun için hamile olma olasılığın yok tatlım. Rahat ol. 

a****** :

Hocam kolay gelsin erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik benim üstümde külot ve kot pantolonum, onunsa boxer ve kot pantolonu vardı. Kıyafetlerimizi hiç çıkarmadık o boşalacağını anladığı zaman pen*sini yan tarafa çekti öyle boşaldı, sonra gitti yıkadı. Hamile olabilir miyim?


Cevap:

Merak etmeyin bu tür ilişkilerde hamilelik şansı yoktur.Bu konuda detaylı bilgiyi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.Elbise ve çamaşır varken hamile kalınır mı?http://tahlil.com/elbise-ve-camasir-varken-iliskide-hamile-kalinir-mi

p********** :

Merhaba hocam bana bı yardımcı olurmusunuz .Ben erkek arkadasımla sürtünerek ılışkıye gırdık fakat ıkımızınde uzerınde kıyafetlerımız vardı pantolan vsvs.. Fakat ben lavoboya gıttıgımde ıç çamaşırım baya bı ıslanmıştı pekı bu durumda hamıle olmuş olabılırmıyım çok korkuyorum ve bakıreyım .


Cevap:

Hayır canım bu durumda hamile kalınmaz.

p************* :

Erkek arkadaşımla bir ilişki yaşadık.benim üzerimde iç çamaşırım erkek arkadaşımın üzerinde ise eşofman ve tabiki içinde çamaşır vardı.ben defalarca boşaldım.erkek arkadaşımda vajinamın hizasına boşaldı ama üzerimizdekiler varken.çamaşırım ve onun erkek arkadaşmında üstü bişi olur mu?


Cevap:

Merak etmeyin bu tür ilişkilerde hamilelik şansı yoktur.Bu konuda detaylı bilgiyi aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.Elbise ve çamaşır varken hamile kalınır mı?http://tahlil.com/elbise-ve-camasir-varken-iliskide-hamile-kalinir-mi

e********** :

dus alırken kız arkadaşımn bacaklrn arasına boşaldım.suyla spermlri akıttık.sonra sabunla bacaklarını yıkadı.kız arkadasımda iç çamasırı vardı ve camasırına sperm bulasmamstı.fakat bacagnı yıkadıgı sabunla vajinasnda yıkadı.sabundn sperm bulaşmısmdr? ıslak oldgmz icin vajinaya sperm gitmişmdr? acill


Cevap:

Hamile olma olsılığı yok.

O******** :

iyi günler. 2 ay önce kız arkadaşımla sürtünme yoluyla birşeyler yaşadık benim menim onun eşofmanına geldi. olasılığın olma ihtimali yok diye okudum ama geçen ay 2-3 gün gecikmiş ve az gelmiş bu ayda 10 günü aşkındır adet görüyor hamile mi yoksa başka bir şey mi var cevaplarsanız sevinirim


Cevap:

Kesinlikle hamile kalma ihtimali yok.

i********** :

yaş :20 hocam biz nişanlımla sürtündük onda kilot ve tayt vardı bende bişey yoktu benden bi iki damla zevk suyu kiloduna aktı anladığım kadarıyla bu durumda hamile kalınmıyo ama bunu nişanlıma anlatamadım galiba vajinasında yanma varmış o zaman bu yanma neyden diyo açıklar mısınız bu durumu


Cevap:

Enfeksiyon kapmış olabilir, kadın doğuma muayene olsun

f************ :

merhaba. geçen ay hastalığım bittikten bir kaç ay sonra nişanlımla sürtünerek ilişki yaşadık bende iç çamaşırı vardı nişanlım işe boşalıcağı zaman mastürbayon yaptı hatalanmama birkaç gün var ama midem bulanıyor sürekli bu etkiler piskolojik olabilir mi. zevk suyu bulaşma ihtimali var mıdır?


Cevap:

Hamilelik çok düşük ihtimal bu konu ile aklınıza takılan soruların cevabını alttaki linki tıklayarak bulabilirsiniz.http://tahlil.com/esofman-giysi-veya-elbise-uzerine-bosalma-olunca-hamile-kalinir-mi

G********** :

merhaba ben erkekarkadaşımla seviştim fakat bende pantolon onda ise hiçbir şey yoktu azıcık vajinma asürttü fazla sürtmedi boşalma da fazla olmadı ama benim iç çamaşırımda fazla bir sıvı gelmşti ama pantolunumda yoktu o kdar acaba hamile kalmış olabilir miyim? yardım ediin


Cevap:

http://tahlil.com/elbise-ve-camasir-varken-iliskide-hamile-kalinir-mi

G********** :

merhaba bende erkek arkadaşımla seviştim. bende kumaş pantolon onda eeşofman vardı. ama bişeyler temas etti hamile kalır mıyım*


Cevap:

Bu durumda hamilelik şansı bulunmaz, merak etmeyin

s********* :

sürtünerek yaşanılan ilişkide bayan giyinik erkek çıplak ise boşalma tam vajina üstüne olduğunda gebelik oluşur mu?

?