Hepatit B Aşısının Koruyuculuk Süresi Ne Kadardır?

08.04.2015 09:58
Hepatit B aşısının koruyuculuk süresine dair yapılan bilimsel araştırmalar aşının koruyuculuğunun en az 20 yıl olduğu konusunda bilgi vermektedirler
Hepatit B Aşısının Koruyuculuk Süresi Ne Kadardır?
A

Hepatit B aşısının koruyuculuk süresine dair yapılan bilimsel araştırmalar aşının koruyuculuğunun en az 20 yıl olduğu konusunda bilgi vermektedirler.
Hepatit B aşısının 6 ay ve üstü yaşlarda olanlarda aşının oluşturduğu bağışıklığın 20 yılın üstünde olduğunu belirten bilim adamları aşının uzun süreli koruyuculuğunun klinik Hepatit B hastalığı ve Kronik Hepatit B enfeksiyonuna karşı da oldukça başarılı olduğunun altını çizmektedirler.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Kas Çekilmesi Nedir?
Vücudun istemli kasları olan çizgili vücut kasları aşırı zorlama veya yanlış kullanımdan dolayı zedelenebilir.
Polip Nedir?
Polip vücudun mide, bağırsak, burun ve rahim gibi çeşitli organlarında doğal olmayan büyümelerdir. Normal olmayan bir oluşumdur.Bu nedenle incelenmesi ve klinik takibi gerekebilir.
Parasentez Nasıl Yapılır? Hangi Durumlarda Parasentez Yapılmaz?
Bu makalemizden parasentezin  nasıl ve neden yapıldığına dair teknik bilgilere ulaşmanız mümkündür. Parasenteze dair detaylı bilgileri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.
Pemfigus vulgaris Hastalığı Nedir?
Genellikle orta yaş grubunda görülen pemfigus vulgaris, deri üzerinde küçük sivilcelerle kendisini belli eden bir hastalıktır.
Lenfoma Nedir?
Lenfoma; kadınlarda ve erkeklerde görülebilen bir kanser türüdür. Kadınlarda 8. erkeklerde ise 7. sıklık sırasında görülmektedir.
Meme Kanseri Nasıl Anlaşılır?
Daha çok 40 yaşından sonra görülen meme kanseri son zamanlarda 40 yaşın altında sıkça görülmeye başlandı.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com