Kaza Gebeliği Nasıl Olur?

28.09.2020 08:45
“Kaza Gebeliği” yani istenmeyen gebelik halk tabirinde çok karşımıza çıkan bir ifadedir. Peki bu kaza gebelikleri nasıl meydana geliyor?
Kaza Gebeliği Nasıl Olur?
A

“Kaza Gebeliği” yani istenmeyen gebelik halk tabirinde çok karşımıza çıkan bir ifadedir. Peki bu kaza gebelikleri nasıl meydana geliyor?

Gebelikten Korunma Yolları Nelerdir?

Gebelikten korunmada pek çok farklılıklar vardır. Kişinin durumuna, isteğine göre tercih ettiği bir yöntem vardır. Gebelikten korunma yöntemleri

Geri çekilme,

Bakır ve ya hormonlu spiral,

Doğum kontrol hapları,

prezervatif.

Ancak bu kadar çok yöntem varken nasıl hala kaza gebelikleri oluyor? pek çok kişi bu soruyu merak ediyor. 

Hangi Korunma Yönteminde Hangi Kaçaklar Oluyor?

Geri çekilme yönteminde boşalma hissi gelen erkek, penisi vajinadan çıkararak dışarıya boşalma yöntemi uyguluyor. Kaza gebelikleri en çok bu yöntemde görülüyor. Bunun sebebi, bazen zevk suyu ile gelen meni içinde sperm bulunması ve bu spermin yumurtaya ulaşması olabiliyor. Bazen de penisi erken boşalma gibi sebeplerle meninin farkında olmadan vajinaya akmasından kaynaklı kaza gebelikleri meydana gelebiliyor.

Bakır ve ya hormonlu spiral yöntemi en güvenilir yöntemlerdendir. Ancak özellikle spiralin ilk aylarda kayma ihtimali veya kullanım ömründen daha uzun olarak bekletilmesi, değiştirilmemesi kaza gebeliklerine yol açabiliyor. Bunu engellemek için spiral yeni takıldığında ilk 3 ayda mutlaka kontrol edilmeli ve koruma süresi bittiğinde değiştirilmelidir. 

Doğum kontrol hapları, yine hormonları kontrol altına alarak uygulandığından oldukça güvenilir bir yöntemdir. Ancak bu hapları günlük belli periyotlarda almak gerekir ve bu durum özveri ister. Kullanımının aksatıldığı durumlarda yine kaza gebelikleri ile karşı karşıya kalınabilir. 

Prezervatif yöntemi spermin hazne içine dolarak vajinaya ulaşmasını engelleme yöntemidir. Bu yöntemde kaza gebelikleri prezervatiften kaynaklı olabilir. Prezervatifte meydana gelen yırtılma, yıpranma, dayanıksızlık spermin sızıntı şeklinde vajinaya akmasına sebep olabilir ki, bu da gebeliğin oluşması için yeterli olacaktır. Bu duruma maruz kalmamak için, prezervatif bilinen ve kalitesi onaylanmış marka olmalıdır. Takılmadan önce kontrol edilmeli ve mutlaka tek kullanımlık olmalıdır.  

Geciktirici Ürünler Nelerdir? Geciktirici Kullanımı Nasıldır?
Özellikle erken boşalma durumunda veya cinselliği daha uzun yaşamak isteyen çitler geciktirici ürünleri tercih etmektedirler
Ön Sevişmede Öpüşmek Nedir?
Cinselliğin başlangıcı olarak bildiğimiz dudaktan öpme hareketi çiftlerin duygularını hareketlendirmesidir
Cinsellikte Kadınlarda G noktası Nedir?
G noktası bazı kadınlarda çok hassastır ve onlara saatler boyunca zevk verebilir
Kadınlar İçin Regl ve Hijyen
Regl:  halk arasında “adet görmek” olarak bilinen kadının üreme fonksiyonun bir parçası olup, rahimde oluşan yumurtanın beslenmesini sağlayan yapı ve dokuların döllenme olmadığı zaman vücuttan kan şeklinde…
Oral Seksin Erkekler ve Kadınlarda Fizyolojik Etkileri Nelerdir?
Cinsel ilişkide birçok çift tarafından yapılan oral seks hem erkekte hem de kadında bazı fizyolojik etkiler yaratır
Sperm Sayısını Artıran Mucize Besin
Sperm sayısı, erkek cinsel sağlığı için çok önemli ve belirleyici bir rakamdır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com