Kefirin Faydalarını Biliyor musunuz?

30.11.2015 09:02 | Güncelleme: 06.03.2021 04:43
Kefir, bağışıklık sistemini güçlendiricidir
Kefirin Faydalarını Biliyor musunuz?
A

Kefirin Faydaları Nelerdir?

Ev yapımı kefirin faydaları saymakla bitmiyor. Düzenli olarak tüketildiğinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Sindirimi kolaylaştırıyor. Tansiyonu düzenliyor ve kalbe iyi geliyor. Alerjiye, astıma, aknelere, egzamaya iyi geliyor. 

Ayrıca kansere yol açan tümörlere iyi geliyor ve önlemede yardımcı oluyor. Stresi azaltıyor ve sakinleştiriyor. İshale, kabızlığa ve kansızlığa da iyi geliyor. İçerdiği kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirmekte ve kas kramplarını azaltıcı yönü de faydaları arasında.  

Kefir, bağışıklık sistemini güçlendiricidir. Ayrıca bağırsak dostudur. O nedenle gaz oluşumunu engeller. Kabızlığı giderir. Bağışıklık güçlendirdiği için de hastalıklardan korur. Bu şekilde kışı çok daha sağlıklı geçirebilirsiniz. Ayrıca sağladığı vitamin desteği de cabasıdır. 

Ayrıca midede uzun süre kaldığından kaliteli bir tokluk hissi oluşturur ve zayıflamaya yardımcıdır. Bu sebeple diyetlerin de vazgeçilmezidir. 

Kefir Neden Faydalıdır?

Süt ve süt ürünleri öncelikle kalsiyum zenginidir. Bu yönüyle kemikler için oldukça önemli besinlerdir. Ancak kefirin faydaları sadece süt ürünü olmasından değil, özellikle probiyotik olmasındandır.

İnsan bağırsağında faydalı pek çok bakteri yaşar. Bu bakterilerin başlıca görevi B ve K vitaminlerini sindirmektir. Şayet siz vücudunuzda bu bakterilere iyi bakarsanız, bu bakteriler de üzerine düşen görevi yapacak ve sindirim sisteminizi aktif şekilde çalıştıracaktır. 

Kefir, kuvvetli bir bağışıklık artırıcıdır. Sindirim sistemi düzenli çalışan insan, tüm besinlerden maksimum fayda sağlar. Haliyle boşaltım atıkları da o derece kaliteli olur. Yani; tükettiği besinlerdeki tüm faydalı materyalleri alırken, tüm zararlı materyalleri de vücudundan uzaklaşır. Böylece hastalıklardan korunma oranını da maksimuma çıkarmış olur.

Kefir Hangi Sıklıkta Tüketilmelidir?

Kefirin günlük tüketiminde hiç bir mahsur yoktur. Ayrıca bebeklik döneminden itibaren de tüketilebilir. Çocukların fiziksel ve bilişsel gelişimi için oldukça destekleyici ve faydalı bir besindir.Aşırı Kilolu Olmanın Beyine Zararlı Etkileri Nelerdir?
ABD'li uzmanların araştırmasına göre, obez insanların beyin dokusu normal kilodakilere oranla yüzde 8 küçük ve 16 yıl yaşlı görünüyor
Menopoz Dönemindeki Kadınlara Önerilerimiz Nelerdir?
Menopoz tüm kadınların orta yaşlarda yaşadığı, adet görmenin bitmesiyle başlayan doğal bir süreçtir
Eklem Sağlığımız İçin Tüketmemiz Gereken Besinler Nelerdir?
Eklemler özellikle hareketimiz için en önemli elemanlardan biridir
Çölyak Değilseniz Gluten Tüketin
Gluten; Arpa ve buğday türü besinlerde bulunan besin içeriğidir
Sigara İçen Çocuğa Nasıl Davranmalı?
Çocuk, herhangi bir sorundan dolayı sigaraya başlamış olabilir
Sevgi Ailesinde Yemek Kültürü
Çocukların daha özgüvenli yetişmesi, kendini daha iyi ifade edebilmesi, hayatta başarılı olmasının temelleri şüphesiz ki ailede atılır
Banyonun Bebeklere Faydaları Nelerdir?
Bebek gelişimiyle ilgili yapılan araştırmalarda banyo yaptırmanın bebekler için öneminin büyük olduğu ortaya çıkmıştır
NST Nedir?
Nst, kardiyokorografi açılımına sahip, anne karnındaki bebeğin iyilik halini değerlendiren bir testtir
Ramazandan Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?
Ramazan ayı, vücudun detoks ayıdır
Sınırlama ve Baskı, Ergenlik Sorununu Çözmez
Ergenlik döneminde kazanılan alışkanlıklar, kişilik hayatını düzenleyen kurallar haline gelir
Yemekten Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
Yemek; emilimi hızlandıran, fonksiyonları artıran bir eylemdir
Gülümsemeniz Tercih Edilme Sebebinizdir
Gülümsemek şüphesiz bütün insanlara yakışır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com