Vajinismusta Nasıl Davranılmalı?

11.02.2019 11:15
Vajinismus; cinsel istek olmasına rağmen, ilişki anında kadının kendini istemsiz olarak kasması sonucu meydana gelen, cinsel ilişkiye girememe durumudur. Kendiliğinden geçmeyen bu rahatsızlık uzman yardımı ve eş desteğini kullanarak çok kolay tedavi edilebilmektedir.
Vajinismusta Nasıl Davranılmalı?
A

Vajinismus; cinsel istek olmasına rağmen, ilişki anında kadının kendini istemsiz olarak kasması sonucu meydana gelen, cinsel ilişkiye girememe durumudur. Kendiliğinden geçmeyen bu rahatsızlık uzman yardımı ve eş desteğini kullanarak çok kolay tedavi edilebilmektedir.

Vajinismus olan kişi nasıl davranmalıdır. Vajinismus olan kadın, cinsel istek duymakta bir problem yaşamaz. Ancak ilişki başladığı anda istemsiz olarak ani bir kasılma yaşar. Yaşanan bu kasılma, rahim kaslarının kendini tamamen kapatmasına yol açar ve kesinlikle penisin içine girmesine müsaade etmez. Hatta bazen öyle boyuttadır ki, penisin, vajinanın dış kısmına dokunmasından dahi rahatsız olur.

Böyle durumda kadın, hemen bir uzman desteği almalıdır. Vajinismus, aşılması kolay bir rahatsızlıktır. Birkaç seanstan sonra, kadın bu probleminden eser kalmayacağını görecektir. Burada önemli olan ilk adımı atmaktan çekinmemektir. Öncelikle bir kadın doğum muayenesine gidilmeli ve ultrason yaptırılarak başka bir problemin olmadığından emin olunmalıdır. Şayet fiziksel başka bir problem görülmüyorsa ve ilişkiye girememe problemi varsa, kadın doğum uzmanı zaten vajinismus teşhisini koyacak ve gerekli uzmana yönlendirecektir.

Peki bu durumda erkek partner nasıl davranmalıdır? Cinsel ilişki, evliliğin vazgeçilmezidir ve eşleri birbirine sıkıca bağlayan ana unsurdur. Hiçbir problem yaşamayacağını düşünerek hayatlarını birleştiren çiftler, böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarında, ne yapacaklarını bilemezler. Eşine karşı yoğun istek duyan ve uzun zamandır bu anı bekleyen erkek için biraz zorlu bir süreçtir. Bu süreçte öncelikle sakin olmak gerekir. Partneri kırmamak üzerine gitmemek önemlidir. Bunun yerine kadın rahatlatılmalı, güzel sözlerle gevşetilmelidir.

Kesinlikle yapılmaması gereken davranış ise, çözümü zamana bırakmaktır. Vajinismus kendiliğinden geçecek bir sorun değildir. Kadın uzman desteği alırken, erkekte zaman zaman tam ilişkiye girmese de ufak dokunuşlarla, güzel konuşmalarla, sanki ön sevişme aşamasını tekrarlar gibi, kadına belli aralıklarla yaklaşmalıdır. Bu sayede hem kadın daha çok duruma alışmış olur, hem de gerçek ilişki vakti geldiğinde daha sakin kalarak bu rahatsızlıktan kurtulabilir.

Vajinismusta kadının yaşadığı en büyük kaygı eşi tarafından kabul edilmeme, beklenmemesidir. Bu ufak yaklaşmalar sayesinde kadın bu kaygısından da kurtulacak ve eşine karşı daha kolay çözülecektir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Ters İlişki Ve Hamilelik
Günümüzde bazı çiftlerin  ters (anal) ilişkiyi tercih etmelerinin nedenleri; hamilelikten kaçmak, bakireliğin önemli olduğu yerlerde kızlık zarını korumak veya porno filmlerin etkileri gibi nedenlerden…
Sperm Kalitesini Düşüren Durumlar Nelerdir?
Sperm kalitesi; spermin standart olarak belirlenen, partnerini gebe bırakabilecek seviyede spermlerin varlığıdır
Vajinada Gaz Birikmesi
Cinsel ilişki esnasında; erkek sadece aldığı zevkle ilgilenirken kadın; acaba bir kusurum olur mu? düşüncesine dalmaktan zevk alamaz
Erkekler Neden Tek Gecelik İlişki İster?
Tek gecelik ilişki; kişinin partnerinden başkasıyla cinsel ilişkiye girmesidir
Penis Uzatma ve Kalınlaştırma Cerrahileri Nasıl Uygulanır?
Penis; erkekliğin en güçlü sembolüdür
Gebelik İçin Uygun Pozisyonlar
Çocuk isteyen pek çok çift, bu iş için uzun mesailer harcar
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com