York Teste İlgi Giderek Artıyor

Yayın Tarihi : 2018/06/22 21:00 • Güncelleme Tarihi : 2023/07/28 07:37 •

Yurt dışında 25 yıldır faaliyet gösteren Yorktest firmasının Türkiye temsilciliği, gıda intoleransı testi yaptıran kişilerin çok büyük çoğunluğunun York Testi’nden fayda gördüğünü ve şikâyetlerinden kurtulduğunu belirtiyor.

York Teste İlgi Giderek Artıyor

Özellikle kan grubuna göre beslenme gibi doğru ve bilimsel akımlar dahilinde york testi de ortaya çıkmıştır. Bu çalışmaların ana mantığı; her besin her insan tarafından eşit sindirim ve emilim şartlarına tabi değildir. Bazı materyaller, bazı vücutlar tarafından emilemez ve emilemediği için bırakın fayda sağlamayı, o kişide hazımsızlıktan kaynaklı karın ve mide ağrılarına, cilt döküntülerine, renk solmasına sebep olmaktadır. Hatta bunun en bilinen örneği; laktoz intoleransıdır. Bazı insanlar süt içtiğinde bir problem yaşamazken, bazı insanlar ishal, şiddetli karın ağrısı ve gaz gibi durumlara maruz kalırlar. Ancak bunları tahminle bulabilmek oldukça zordur. Çünkü alışkanlık olarak pek çok besini aynı anda tüketiriz. Bazen vücutta bulunan bir protein, bazen bulunmayan bir enzim, bazen de sadece yapısal ve genetik olarak meydana gelebilir bu durumlar. Bu sebeple york testi önemli bir yol göstericidir.

Son günlerde Tahlil.com'a York Test hakkında giderek artan sorular geliyor. Tahlil.com olarak kullanıcılarımıza York Test hakkında genel bir bilgilendirme yapmak istedik.
Bu konuda York Test firmasının Türkiye temsilcilerinin de görüşüne başvurduk. Bu konudaki değerlendirmelerimizi ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.
Türk halkı gıda intoleransı konusunda hızla bilinçleniyor. Yurt dışında 25 yıldır faaliyet gösteren Yorktest firmasının Türkiye temsilciliği, gıda intoleransı testi yaptıran kişilerin çok büyük çoğunluğunun York Testi’nden fayda gördüğünü ve şikâyetlerinden kurtulduğunu belirtiyor.
Verilen birkaç damla kan ve detaylı bir laboratuar aşamasından sonra, York Testi yaptıran kişiler, günlük yaşamlarında faydalı olduğunu düşünerek tükettikleri belli gıdaların aslında pek çok rahatsızlığın sebebi olduğunu fark edebiliyorlar.
Yorktest Türkiye, özellikle son dönemlerde York Testi’nin faydalarını duyan şirket yöneticilerinin de kendi çalışanlarına toplu şekilde York Testi yaptırdığını belirtmiştir. Böylelikle iş performansını olumsuz etkileyen ve verimli çalışmayı engelleyen kronik yorgunluk sendromu, kilo problemleri, migren atakları, gaz ve şişkinlik gibi pek çok olumsuz durumun önüne geçilebildiği gözlenmiştir.
Genel olarak kilo problemleri, kaşıntılı cilte bağlı ürtiker, egzama, sivilcelenme, şişkinlik, kabızlık, aşırı gaz gibi mide bağırsak sorunları, migren atakları ve kronik yorgunluk sendromu gıda intoleransından kaynaklanabilmektedir. York Testi, ülkemizde yaygın olarak ortaya çıkan gıda intoleransına bağlı bu belirtilerden kurtulmak amacıyla sıklıkla yaptırılmakta ve kişilerin yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olmaktadır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?