Hamilelikte Grup B Strep Testi ve Önemi

28.04.2018 01:19 | Güncelleme: 13.04.2020 09:00
Streptokok cinsine ait bazı bakteri grupları insanın bağırsak ve genital bölgesinde kolaylıkla çoğalabilirler.
Hamilelikte Grup B Strep Testi ve Önemi
A

Streptokok cinsine ait bazı bakteri grupları insanın bağırsak ve genital bölgesinde kolaylıkla çoğalabilirler. Bu bakterilerin belirli bir yoğunlukta vücutta bulunması kişi sağlığını ciddi derecede etkilemezken, hamilelik süreci gibi hassas dönemlerde bu durum tehlikeli hale gelebilir. Doğum sırasında bu bakterilerin, bağışıklığı henüz tam gelişmemiş, bebeğe geçme ihtimali vardır. Annede bu bakterinin olup olmadığını anlamak için, genellikle hamileliğin ilk üç ayında Grup B Strep testi yapılır.
Eğer vücutta bakteri varlığı söz konusuyla doğum sırasında antibiyotik tedavisi uygulanır.
Bu sayede bakterilerin bebeği hasta etmesi engellenir. 

FSH Yüksekliği: FSH Yüksekliği Gebeliği Önler mi?
Kadında FSH hormonu beyinde hipofizden salgılanır ve yumurtalıklardaki folikülleri uyarıcı etkisi vardır.FSH salgısı kadınlarda yüksek değerlere çıktığında bu durum doğurganlığı olumsuz…
Transaminaz (SGOT, SGPT) Testleri Normal Değerleri
Trans aminazlar aspartat ve alanin transferaz olarak da adlandırılırlar.Tıpta genel olarak karaciğer fonksiyonlarının analiz etmek için kullanılır.
Babalık Testi Nedir? Babalık Testi Nasıl Yapılır?
"Bu çocuk bana benzemiyor" veya “Bu çocuk benim çocuğum olmayabilir mi?’’Beyinleri kemiren bu şüphe günümüzde birçok baba da ne yazık…
Erkeklerde hangi durumlarda testosteron testi sonucu düşük çıkar?
Testosteron erkekler için önem arz eden bir hormondur.
Kan vermeden önce aç olmanızın gerektiği testler hangileridir?
Bazı testlerde doğru sonuç alabilmek için açlık çok önemlidir.Aç karına kanvererek yaptıracağınız testleri sizin için derledik.
Domuz Gribi Testi Nerede Yapılır
Domuz Gribi şüphesinde ,belirtilerin ortaya çıkmasını takiben burun ve ağızdan alınan sıvılardan ve kandan çeşitli testler yapılır.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com