Balon Yutturarak Zayıflattılar

04.04.2017 07:22 | Güncelleme: 02.12.2020 04:31
ABD de yapılan bir araştırmada içinde soluduğumuz havaya yakın nitrojen bulunan 'Obalon' ismindeki kapsüller kullanılmıştır.
Balon Yutturarak Zayıflattılar
A

 

ABD de yapılan bir araştırmada içinde soluduğumuz havaya yakın nitrojen bulunan 'Obalon' ismindeki kapsüller kullanılmıştır. Bu kapsüller 400 deneğe haftada bir yutturulmuştur.

Bu deney sonunda bu kapsülü yutan deneklerin diyet ve egzersiz yapan deneklere göre daha fazla kilo verdiği gözlenmiştir. 8 hafta sonunda diyet ve spor yapanların kilo  kaybı yüzde 3,59 iken kapsül yutanlarda bu oranın 6,81 olduğu gözlenmiştir.

Kapsül İle Zayıflama Sağlıklı mıdır?

Sağlıklı zayıflama; vücutta yağ hacminin azaldığı, ancak su ve kas kaybının yaşanmadığı zayıflama biçimidir.  Insanda yağ kaybının olması için, gün içinde tükettiği enerjinin, aldığı enerjiden fazla olması gerekir. Çünkü günlük alınan besinler üzerinde efor sarf edildiğinde yağlar tüketilmeye başlar. Bu sebeple az yenmeli ve fazla hareket edilmelidir. 

Eğer kapsül yutulmasıyla birlikte spor yapılıyor, midenin kalan kapasitesi su ve hazmı kolay besinlerle dolduruluyorsa işte bu durumda sağlıklı zayıflamadan bahsedebilir.

Ancak zayıflama etkisi kapsülden bekleniyor, var olan hacim yağlı gıdalarla dolduruluyorsa bu durumda sağlıklı zayıflamadan bahsedemeyiz. 

Kısacası; hangi yöntemle zayıflamayı tercih ediyor olursanız olun, insan emeği olmadan yapılan zayıflamalar ya kalıcı olmaz ya da sağlıklı olmaz. 

En Sağlıklı Zayıflama Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle kişinin zayıflama ihtiyacı doğru saptanmalıdır. Zayıf insanlar sağlıklıdır algısı kesinlikle yanlıştır. Bu sebeple vücuttaki yağ oranları değerlendirilmeli ve bundan kurtulmak için zayıflama yöntemleri seçilmelidir. 

Sağlıklı zayıflamak için öncelikle sağlıklı beslenmek gerekir. Çünkü amaç, gereksiz besinlerin yaptığı yağ birikintisinden kurtulup, az ama kaliteli yani faydalı besinlerin vücuda alınmasıdır. 

Zayıflama esnasında kas kaybı olmaması vücudun direnci için çok önemlidir. Bu sebeple beslenme ile zayıflamanın yanında, spor da yapılmalıdır. Bu sayede hem yağ yakımı hızlanır, hem de vücuda ihtiyacı olan kondüsyon sağlanmış olur. Aynı zamanda spor yapmak mutluluk hormonu salgılamanıza da yardımcı olacaktır.  

Kulak Deldirdikten Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?
Kişinin güzel görünmesi özgüven açısından çok önemlidir
Vücut Geliştirmede Kardiyo Egzersizin Önemi Nedir?
Kardiyo egzersiz; vücudu şekillendiren ancak, tek başına yeterli olmayan sporlardır
İmplantların Enfeksiyon Kapması Önlenebiliyor
Vücut içine yerleştirilen metal protez olarak adlandırılan implant; zaman zaman enfeksiyonlara yol açabiliyor ve ciddi hasarlar oluşturabiliyor
Çocuğun Algısını Kapatmayın
Çocuğun aşırı meraklı olması; bazen aileyi rahatsız edebilir
Çocuk Eğitiminde Vizyon Nedir?
Çocuk eğitimi; insanlığın geleceği açısından çok önemlidir
Bebekler Daha Kolay Ameliyat Edilebilecek
Ameliyat; stresli bir süreçtir
Bebeklerde Emzik Temizleme Yöntemi Alerjiyi Etkiler
Emzikler her bebeğin sevdiği bir oyalanma aracıdır
Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak Mümkünmü?
Halk arasında hamile kalmayı kolaylaştıran pozisyonlar vardır denilmesine karşın bilimsel olarak kanıtlanmış böyle bir pozisyon yoktur
ESWL Yöntemiyle Cerrahi Girişim Olmadan Böbrek Taşı Atılabilir
Böbrek taşı pek çok kişide olan, ağır sancı çektiren, bazı durumlarda cerrahi gerektiren bir rahatsızlıktır
Uykusuzluk Yatağı Yanlış Kullanmaya Bağlı Olabilir
Düzensiz uyku bir çok hastalığa davetiye çıkardığı gibi; kişinin günlük aktivitesini de olumsuz etkiler ve beraberinde yaşam kalitesini düşürür
Fazla Uyku Beyni Yavaşlatır
Yetişkin bir kişinin günlük uyku süresi 6-8 saat olmalıdır
Growth Hormonu Gençleştirir mi?
Growth hormon testi; pek çok klinik tedavilerin seyrinde kullanılan bir tahlildir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com