Çörek otu Alerjiye de Deva Oldu

09.11.2017 10:35
Çörek otu, ölüm hariç her derde deva olarak bilinen bir bitkidir
Çörek otu Alerjiye de Deva Oldu
A

Çörek otu, ölüm hariç her derde deva olarak bilinen bir bitkidir. Zengin içeriği sayesinde pek çok hastalığı iyileştiren ve sayısız faydası olan bu besinin kendisi tüketildiğinde fayda sağladığı gibi, yağı dahi sıkılsa, şifa kaynağı olan bir bitkidir.

Çörek otunu bu kadar besleyici ve şifalı yapan da içeriğindeki maddelerdir. Bu maddeler vücudun ihtiyacı olan pek çok vitamin ve mineral kaynaklarıdır. İşte çörek otunda bulunan maddeler; kalsiyum, magnezyum, çinko, timokin, lizin, metionin, manganez, fosfor, demir, bakır, selenyum, folik asit, B1 ve B6 dır. Bu maddelerin her biri vücut için vazgeçilmez değerlerdir. Bu sebeple çörek otunun çok az bir miktarı dahi, büyük oranda pek çok hastalıktan korunmak için önemlidir.

Uzmanlar bu zamana kadar çörek otunun faydalarından, şeker dengelemesini, soğuk algınlığını geçirdiği ve bağışıklığı güçlendirdiği bilgilerinin sıkça üstünde durmuştur. Son zamanlarda ise, çörek otunun alerjik hastalıklara da iyi geldiği saptamasında bulunulmuştur.

Özellikle bahar aylarında alerji rahatsızlıkları artmaktadır. Hava şartlarının değişimini en çok alerji hastaları hisseder. Özellikle; burun tıkanıklığı, nefes alamama, öksürük, göz akması gibi durumlar alerji hastalarını rahatsız eder ve yaşam kalitesini düşürür. Hatta pek çoğu maske takmak zorunda kalabilir.

Sadece astım değil, egzama hastalığı olanlarda da çörek otunun faydaları saptanmıştır.

Çörek otunun bin bir şifasından faydalanmak için günde iki kez birer gram tüketmek yeterli olacaktır. Direk yiyemeyenler için balla karıştırmak veya yapılan hamur işinin üzerine eklemek tüketim açısından kolaylık sağlayacaktır. Özellikle çocukların bu şekilde tüketmesi gereklidir.

Bunun dışında çörek otu yağını zayıflamak istiyorsanız sabah aç karınla, kilo almak istiyorsanız, kahvaltıdan sonra tüketmeniz size yardımcı olacaktır.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Üriner Sistem Enfeksiyonları
Günümüzde Tıp pratiğinde yaygın görülen enfeksiyonlar arasında üriner sistem enfeksiyonları önemli yer tutar. ABD’deki istatistiklere göre üriner sistem enfeksiyonları hastane koşullarında edinilen infeksiyonların…
Gonore (Bel Soğukluğu)
Gonore halk arasındaki adıyla da bel soğukluğu önemli bir cinsel yolla bulaşan hastalık türüdür.
Spermiyogram (Sperm testi)
Spermiyogram, erkek infertilitesini (kısırlık) belirlemek amacıyla yapılan bir testtir. Bu test inferitilite araştırmasında çiftler değerlendirilirken öncelikle uygulanması gereken spermiyogram testidir.
Solunum Fonksiyon Testleri Nedir? Neden Yapılır?
Solunumla ilgili şikayeti olan, göğüs hastalıkları polikliniğine başvuran hastalara  ilk uygulanması gereken yöntem solunum fonksiyon testleri (SFT) dir.
Ghrelin Nedir? Ghrelin ile obezitenin ilişkisi nedir?
Ghrelin günümüzde sıklıkla önemi fark edilen ve üzerinde araştırmalar yapılan bir  hormondur. Ghrelin hormonu  obezite tedavisi planlamalarında da önemli bir unsur haline gelmiştir.
Vajinismus muyum?
Vajinismus cinselliği yaşayan kadınlarda görülen bir sağlık sorunudur.Vajinismus olup olmadığını merak eden kadınlar kendilerine Vajinismus muyum sorusunu sıklıkla sorarlar.
Sarımsağın Faydalarını Biliyor musunuz?
Çiğ haldeki sarımsağın veya sarımsak yağının bir çok faydası vardır
Bitter Çikolata Kan Şekeri ve Kolesterolü Düşürüyor
Günlük 50 gramı geçmemek kaydıyla bitter çikolata, kan şekeri ve kolesterol seviyesini düzenliyor
Badem Hem Zayıflatıyor Hem de Gençleştiriyor
Badem lezzetli ve kolaylıkla bulunabilen bir kuruyemiş türüdür
Kanserojen Maddelerin Yol Açtığı Tehlikeler ve Sağlık Riskleri
Çevremizde buluna çeşitli kanserojen maddeler  sağlığımız için tehdit oluşturabilmektedir. Gerek iş hayatımızda gerekse gündelik hayatta bir takım mesleki ve çevresel etmenler kanserojen etkileri nedeniyle…
Çocuklarda Güneş Gözlüğü Kullanımı
Güneş; insan sağlığı için çok önemli bir D vitamini kaynağı ve iyi bir kemik güçlendiricidir. Ancak bunun yanında, bulundurduğu ultraviyole ışınlarıyla göze ve cilde zarar verebilen ışıktır.
Mineralli İçme Suyu Neden Önemlidir?
Günümüzde sağlık için mineralli su içmenin önemi tartışılmaz bir hale geldi.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com