Ofis Histeroskopi Nedir?

13.09.2016 03:11
İnfertilite,tekrarlayan düşüklerin araştırılmasında,anormal kanama nedenlerinin araştırılmasında, rahim içi patolojileri tespit ve tedavisinde histeroskopi önemli bir tanı aracıdır
Ofis Histeroskopi Nedir?
A

İnfertilite,tekrarlayan düşüklerin araştırılmasında,anormal kanama nedenlerinin araştırılmasında, rahim içi patolojileri tespit ve tedavisinde histeroskopi önemli bir tanı aracıdır.
Ofis histereskopi rahim içini incelemek için kullanılan bir yöntemdir.Ofis histereskopide çapı çok ince olan ışıklı optik sistem kullanılır.Rahim ağzı genişletme yapılmadan girişim jinekolojik muayene pozisyonunda yapılır.
Rahim ağzından histereskopi aracılığı ile bazı özel sıvılar verilerek içeri girilir.Böylece rahim duvarlarının birbirinden ayrılması sağlanır.
Genişleyen rahim, histereskopi ile direkt olarak görüntülenir. Tanısal histereskopide genel anesteziye ihtiyaç olamadan veya lokal anestezi ile hastaneye yatmadan uygulanan işlemdir.Rahim içinin daha iyi değerlendirilmesi için adet bitiminden sonraki bir kaç gün içerisinde uygulanması gerekir.
Tanısal histeroskopide rahim içindeki polip, myom, adezyon gibi patolojileri direkt olarak görmek mümkündür.
Tanılar bu şekilde konularak tedavi için uygun hazırlıklara başlanır.

Hamilelikte Hissedilen Sancı Tehlikeli midir?
Hamilelik süreci, kadının hormonal, fiziksel ve psikolojik bazı değişimler yaşadığı bir süreçtir
 Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir, Doğumdan sonra hemen karın germe yapılabilir mi?
 Doğum sırasında birkaç değişiklik olur, karın içi genişler karın çevresinde yağlanma olur, ve karın kasları birbirinden ayrılıp gevşer, doğumdan sonra ise ciddi bir küçülme oluyor
Önerdiğimiz Tahlil Merkezleri
Bu bölümde Tahlil
Emre Argun'dan Güney Amerika Fotoğraf Gösterisi
Emre Argun 12 Aralık'ta Ankara Türk-İngiliz Kültür Derneğinde bir fotoğraf gösterisi sunuyor
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com