Ramazanda da Spordan Vazgeçmeyin

22.06.2017 11:43
Spor, vücudu dinç tutmanın yanında, sağlık ve psikolojik açıdan pek çok iyileştirici etkiye sahiptir
Ramazanda da Spordan Vazgeçmeyin
A

Spor, vücudu dinç tutmanın yanında, sağlık ve psikolojik açıdan pek çok iyileştirici etkiye sahiptir. Hayatın her döneminde sportif aktiviteler tartışılmaz öneme sahiptir. Her gün mümkün değilse bile, haftanın en az üç günü spor yapılmalıdır.

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte spor aktivitelerinde bir yavaşlama söz konusu olur. Yaklaşık 18 saat boyunca oruç tutmakta zorlanan kişiler bir de üstüne spor yapmayı tercih etmezler. Ancak bu davranış son derece yanlıştır. İftardan sonra dozu kaçmış yemek fiili, spor da yapılmadığında hantallık ve kilo olarak kişiye döner.

Tabii ki bu dönemde ağır sporlar önerilmemektedir. Her zaman yapılandan daha hafif, ancak düzenli bir şekilde olmalıdır. Tek başına yürüyüş bile yeterli olabilir. Ancak yürüyüş, gezer gibi değil de daha tempolu olmalıdır. Kendinizi çok yormadan, fazla uzun sürmeden yapabilirsiniz.

Sporun yanında daha hafif iftar sofraları da kurmanız, ramazanı kilo almadan ve güç kaybetmeden geçirmenize yardımcı olacaktır. 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
D Vitamini Doğum Sancısını Azaltıyor
D vitaminin pek çok faydası olduğu bilinmektedir
Kalp Hastaları Nasıl Et Yemeli?
Kalp hastalarının kırmızı eti ne sıklıkla ve hangi miktarda tüketeceği sürekli olarak tartışılan bir konudur
Sakız Mideye İyi Gelir mi?
Sakız çiğnemek; çene kaslarının güçlenmesini sağlar
Kese Sağlığınızı Koruyor
Özellikle yaz aylarında hemen hemen her gün duş alınır. Ancak bu duşlar temizlikten ziyade, ferahlamak amaçlıdır ve tam bir temizlikten bahsedilemez. Oysa ki, tam bir banyo yapmak, vücuttaki her türlü…
Karpuzun Faydaları Nelerdir?
Yaz günlerinde sık tüketilen karpuz; C vitamini ve antioksidan özelliği ile çeşitli kanser türlerine karşı etkili olan beta karoten içerir
Kimler Botoks Yaptırmadan Önce Doktora Danışmalıdır?
Botoks en hızlı ve etkili kırışık giderici yöntemlerden biridir
Kaç Tür Stres Vardır?
Stresli bir kişiye; çevresindeki uyaranlar karşısında daha iyi davranma ve seçim yapma fırsatını veren stresin, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu ifade edilmektedir
Sağlıklı Anne Adayının Beslenme Reçetesi
Hamile kadınlar  doğacak bebeklerinin sağlıkları için beslenmelerine büyük önem göstermelidir
Erken Boşalma (Pre-matur Ejakulasyon)
Erken boşalma penisin vajen içerisine girmeden hemen önce ya da girer girmez hemen meni gelmesi yani boşalmanın istenenden daha erken gerçekleşmesi durumudur. 
Gonore (Bel Soğukluğu)
Gonore halk arasındaki adıyla da bel soğukluğu önemli bir cinsel yolla bulaşan hastalık türüdür.
Spermiyogram (Sperm testi)
Spermiyogram, erkek infertilitesini (kısırlık) belirlemek amacıyla yapılan bir testtir. Bu test inferitilite araştırmasında çiftler değerlendirilirken öncelikle uygulanması gereken spermiyogram testidir.
Vajinismus muyum?
Vajinismus cinselliği yaşayan kadınlarda görülen bir sağlık sorunudur.Vajinismus olup olmadığını merak eden kadınlar kendilerine Vajinismus muyum sorusunu sıklıkla sorarlar.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com