Saç Mezoterapisi Nedir Nasıl uygulanır?

03.04.2016 11:33
Mar-Med Marmara Hair Estetik Uzmanı Meral Biçer, mezoterapi ile ilgili şu açıklamalarda bulunuyor:   Saç Mezoterapisi, saçın gereksinim duyduğu vitaminlerin, minerallerin ve proteinlerin saçlı deri içine oldukça ince iğneler sayesinde direkt olarak enjekte edilmesi işleminden oluşmaktadır
Saç Mezoterapisi Nedir Nasıl uygulanır?
A

Mar-Med Marmara Hair Estetik Uzmanı Meral Biçer, mezoterapi ile ilgili şu açıklamalarda bulunuyor:

 

Saç Mezoterapisi, saçın gereksinim duyduğu vitaminlerin, minerallerin ve proteinlerin saçlı deri içine oldukça ince iğneler sayesinde direkt olarak enjekte edilmesi işleminden oluşmaktadır. Saç mezoterapisi, kıl köklerinin beslenmesini sağlayan vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttıran ilaçların 2 ya da 4 mm lik özel iğneler ve bir enjektör aracılığı ile doğrudan kıl köklerine aktarılmasından dolayı, etkili ve başarılı bir yöntem olmaktadır.

Bu uygulama sayesinde saç dökülmeleri durdurularak, kontrol altına alınır. Günümüzde bu amaç için ortaya çıkan yöntemler arasında en kalıcı etkiye sahip olması ve kalıcı çözümler sunmasından dolayı, saç mezoterapi yöntemi tercih edilmektedir.

Neden Mezoterapi?

Çünkü saçların ihtiyacı olan vitamin ve mineral desteğini sağladığı için sağlıklı bir şekilde bu problemleri önlemektedir. Gerekli olan bu maddeleri direkt olarak ilgili dokulara ve çevresine aktarılabilen tıbbi bir yöntem olmasından kaynaklanmaktadır. Küçük dozlar halinde deri içine enjeksiyonlar uygulanır. Dermis içine uygulanan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmanın uyarılmasını sağlayarak, dokuların canlanması için uygun ortamı hazırlar. Bu sayede mevcut olan saçlarında daha sağlıklı olmasını sağlanmaktadır. Saçın ihtiyaç duyduğu gereksinimlere ve kişinin özelliklerine göre seans şeklinde uygulanır. 6 ila 10 seans arasında, saç dökülmelerini tamamen durdurabilmektedir.

Ayrıca uygulanan teknik sağlık açısından kesinlikle bir tehdit oluşturmamaktadır. Yaşanan bazı nedenlere bağlı olarak saç dökülmeleri yaşayan her kişiye, rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Saç mezoterapisi tedavisi saç dökülmesinin durmasını sağlarken, bir taraftan da mevcut saçların dayanıklılığını arttırmaktadır. Kadın ve erkeğe, genç ve yaşlı, her hastaya uygulanabilir yöntemdir. Bknz: http://www.marmarahair.com/sac-mezoterapisi/

Saç Mezoterapisi Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Saç dökülmeleri genel olarak beslenme ve dolaşım sistemi bozukluğunun yol açtığı etkilerden kaynaklandığı için, bu açığı giderme amacı ile uygulanmaktadır. Mezoterapi uygulanmadan önce kafa derisinin hazırlanması için termoterapi işlemi uygulanır. Esas olarak saç termoterapisi mezoterapi öncesinde uygulanması gereken bir tekniktir. Kafa derisinin yumuşatılması için ozonlanmış bir buhar aracılığı ile mezoterapi için uygun şartlar hazırlanırken, yapılan bu işlem sayesinde ağrı hisside ortadan kaldırılır.

Termoterapi ardından saçın yapısında yer alan vitamin, mineral, keratolitik ajanlar, minoxidil, dolaşım arttırıcı ve lokal anestezik olan kişiye özel bir karışım hazırlanır. Hazırlanan bu karışım saç mezoterapi tabancası denilen aracın içine yüklenir. Bu tabancanın temasta olduğu yer bir bilgisayar ile her tetiğe basıldığı anda ne kadar miktar ilacın saçlı deriye aktarılacağı konusunda yönlendirmektedir. Böylece ilacın iğne içine aktarılırken, çıkarken ya da içindeyken boşalması durumunda doktor tarafından bu bilgisayar sayesinde kontrol altında tutulur. Ayarları yapıldıktan sonra ilaç belirli aralıklarla bu tabanca yardımı ile tüm saçlı deriye eşit miktarda dağıtımını sağlar.

Tüm alanın taranmasından sonra saçlı deriyi ilaç etkisi altında tutabilmek için özel bir yağ karışımı yardımı ile gözenekleri kapatılır. Uygulama sonrasında saçların yıkanmaması, ıslatılmaması ve herhangi bir ilacın kullanılması gerekir.

Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

Nedenlerine bağlı olmaksızın, yaşanan her saç dökülmesi sorunlarında uygulanmaktadır;

       -   Stres kaynaklı saç dökülme,

        -  Mevsimsel saç dökülme,

         - Metabolik kaynaklı saç dökülme,

         - Alopecia Areata,

          - Saçkıran,

          - Genetik olarak erkek tipi saç dökülme,

          Gebeliğin ardından yaşanan ani saç dökülmelerinde de, oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Saç Mezoterapisi Tekniği Hangi Amaçla Uygulanmaktadır?

Kadın ve erkekte görülen tüm saç dökülme problemlerine karşılık, saç dökülmelerinin durdurulması amacı ile uygulanmaktadır. Saç dökünmelerinin başlıca nedeni, beslenme ve dolaşım bozuklarının bir sonucu olduğu için, saç derisinin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi ile bu sorun engellenmektedir. Ayrıca kafa derisinde mevcut olan ama ne dökülme ne de ölme eğiliminde bulunan güçsüz bebek saçlarının, canlandırılması ve kalınlaşması için de, saç mezoterapisi tekniği uygulanmaktadır. Böylece zayıf kıl kökleri beslenerek, sağlıklı saçlarında çıkmasına fırsat tanımaktadır. Bazı kişilerde kafa derisinde canlı saç hücresi olmasına rağmen, saç üretimi yapamayan saç hücreleri bulunmaktadır. Saç mezoterapisi yöntemi ile bu hücreler uyarılarak, hücrelerin harekete geçmesi ve yeni sağlıklı saçların çıkması amaçlanmaktadır.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Meslek Seçimini Tesadüfi Sonuçlara Bırakmayınız
Sınavlara hazırlanırken en keyifsiz aşama, mesleğinizi belirlemek zorunda kaldığınız aşamadır
Liposuction Yöntemi Zayıflamak İçin Her Zaman Uygun Değildir!
Son zamanlarda kilo vermenin ön plana çıkmasıyla beraber, bu amaca ulaşmak için çok sayıda yöntemler ortaya çıktı
Erkeklerde Burun Estetiği de Artık Gündemde
Erkek burnu, kadın burnundan anatomik olarak belirgin farklılıklar gösterir
Bir yaş altı bebeklere yumurta akı verirken dikkatli olunmalıdır
Yumurta, protein, başta  D vitamini olmak üzere birçok vitamin ve mineral kaynağı olarak son derece yararlı bir besindir
Kivi yemek için 6 neden
Kivi hemen her mevsimde kolaylıkla bulunan bir meyvedir
Aşırı Ekmek Tüketmek Erkeklerde Kısırlığı Tetikleyebilir
Dünyada en çok kullanılan tahıllı gıdalardan biri  ekmektir
Kas Yapmak İçin Peynir Suyu İçin
Peynir suyu peynir yapımından elde edilen üründür ve birçok kişi tarafından kas yapmak için kullanılır
Hamilelikte Aşerme Nedir? Neden Aşerilir?
Aşerme, hamileliğin özellikle ilk üç ayında sıklıkla görülen bir durumdur
Doğum Sonrası Forma Nasıl Girilir ?
Hamilelik sürecinde alınan kilolar bebeğimiz dünyaya geldiğinden itibaren bizleri rahatsız etmeye başlar
Anne Sütü Neden Önemlidir?
Bebekler  için en önemli besin olan anne sütü  en doğal besinidir
Yeşil Çay Kansere Karşı Koruyucu Etki Yapabilir
Anti kanser bitkilerin başında yeşil çay gelir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com