Televizyon Karşısında Uyumak 

22.06.2017 11:43
Günlük hayatın hayli içine girmiş olan televizyon, az bir faydasının yanında pek çok zararı barındırmaktadır
Televizyon Karşısında Uyumak 
A

Günlük hayatın hayli içine girmiş olan televizyon, az bir faydasının yanında pek çok zararı barındırmaktadır.

Gözleri bozması, vakit alması, odaklanmayı güçleştirmesi bu zararların başında gelse de, izlenen yanlış programların ortaya koyduğu etkiler de pek fazladır.

Şimdi de uykuya yaptığı etkilerden bahsedeceğiz. Zaten yaydığı ışıkla uyku hormonlarını olumsuz etkileyen televizyon özellikle ışık kapalıyken direkt göze ışık verdiği için göz kusurlarına ve uyku sorunlarına sebep olur.

Televizyon karşısında uyumak da yapılan en büyük hatalardan biridir. Siz uyusanız bile, beyninizin bir kısmı televizyonu takip etmeye devam eder. Bu durumda beyin tam uyku haline giremez ve kalitesiz bir uyku ile karşı karşıya kalırsınız. Günlük performans azalır ve zamanla yaşam kalitesi bozulur.

Bu sebeple özellikle çocukların televizyon alışkanlıklarını düzenlemeli, sadece belli, eğitici programları izletmeli ve özellikle yatmadan birkaç saat önce bırakmasını sağlamalısınız. 

 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Spor Yaparken Suyu Az İçin
Spor yaparken vücudun su kaybettiği doğrudur.
Tüp Bebek Tedavisi Kaç Kez Denenir?
Doç. Dr. Ulun Uluğ tüp bebek tedavisinde deneme sınırı  bebek tadavisinin kaç kez denenebileceği konusunda  bilgi verdi.
Çay mı? Kahve mi?
Ülkemizde en çok tüketilen sıcak içecekler çay ve kahvedir.Çay ve kahve arasındaki sağlık yönünden farklar da sıklıkla merak edilen bir konudur.Bu yazımızda…
Saç Ekimi Sonrası Süreç
Günümüz şartlarında kişinin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesi ve kendiyle barışık olması fiziksel görüntüsüyle sıkı bir bağlantı içindedir.
Atropin Nedir ?
Atropin, güzel avrat otu isimli bitkiden elde edilen bir maddedir.
Çocuklarda Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Tatil denince ilk akla gelen güneşlenmek ve yüzmektir. Ancak bu faaliyetleri yaparken güneşten yeteri kadar D vitamini alırken; fazla ışığına maruz kalarak yan etkilerinden de korunmak…
Karabuğday Nedir? Nasıl Kullanılır? Hangi Hastalıklarda Faydalıdır?
Karabuğday; nemli ve ılıman bölgelerde yetişen, besleyici, kolay sindirilen, hafif bir bitki tohumudur. Zengin içeriği sayesinde besleyici olmakla birlikte, pek çok hastalık için…
Ağrılar Kesmede Doğal Yöntem; Karanfil
Karanfil; yağmurlu ve sıcak iklimlerin, ağaçta yetişen bir bitkisidir. Afrika kökenli bu bitki, ülkemizde seralarda, süs bitkisi olarak üretilmektedir.
Bebeklerde Demir İlacı Nasıl Kullanılır?
Demir; vücutta kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıması neticesinde hücrelerin ve organların doğru şekilde çalışmasını sağlayan, hayati değeri olan bir mineraldir.
Yazın Ne İçmeli?
Yaz sıcaklarıyla birlikte vücuttan su atımı hızlanır. Bu durumda bol sıvı tüketilerek kaybedilen sıvı yerine konmalıdır. Peki bu takviye sadece su olarak mı yapılmalıdır?
Yosun Yağı Ne İçin Nasıl Kullanılır?
Yosun, suyun altında ve üstünde yetişen bir bitkidir. İçeriğinde zengin vitamin ve mineraller bulunur. Hatta bu zengin içeriği sayesinde, bazı uzak doğu ülkelerinde besin…
Bebeğin Ek Gıdıya Severek Alışması
Yaşamın ilk 6 ayında bebeğin ihtiyacı olan tüm vitamin, mineral, su ve besin ögeleri, bebeğe tam olarak anne sütünden sağlanmaktadır. Henüz kendi sindirim ve boşaltımını öğrenmekte…
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com