Yemek Borusu Kanserinin Nedir? Nasıl Gelişir?

21.02.2017 09:43
Yemek borusu kanseri çoğu zaman ölümle sonuçlanan , sinsi bir hastalıktır
Yemek Borusu Kanserinin Nedir? Nasıl Gelişir?
A

Yemek borusu kanseri çoğu zaman ölümle sonuçlanan , sinsi bir hastalıktır. Tedavisinde görülebilen başarısızlığın sebebi ise   tümöre yaklaşmanın kolay olmamasından ziyade başlama seyrinin  sinsi seyretmesi ve hastalığın farkına varıldığında durumun çok ilerlemiş olmasıdır.Bir cerrah için erken devrede yemek borusu kanseri tanısını koyabilmek her zaman kolay değildir.. Bu sebeple yutma fonksiyonu ile ilgili şikayetleri olanlar vakit geçirilmeden ayrıntılı bir muayeneden geçirilmelidir. Genellikle ileri yaşların bir hastalığı olmakla birlikte bu kanserlere çok genç insanlarda da rastlamak mümkündür. Bu hastalık başlangıçta basit bir hazımsızlık olarak nitelenen hafif rahatsızlıklara neden olur. Hafif mide ağrısı ve bir batma hissi şikayeti vardır. Kilo kaybı geç bir  belirtidir. 

Kolon Kanseri Nedenleri ve Teşhisi
Kolon kanseri dünya genelinde görülme sıklığı bakımından ilk üçte yer alan kanser türlerindendir.
Üveit Nedir?
Üveit; gözde bulunan uvea dokusunun enfeksiyon  hastalığıdır.
Tükrük Bezi Taşı Nedir?
Tükrük bezi; ağız içinin sürekli ıslak kalmasını sağlayan yapılardır.Tükrük bezlerinde gelişen taşlar ise sağlığı bozan etkenler arasındadır.
Çocuklarda Görülen Skorbüt Hastalığı Nedir?
Çocuklarda C  vitamini eksikliğine skorbüt hastalığı olarak tanımlanır.
Göz Altı Morluğu Nedir?
Göz altı morlukları, bir takım sebeplerden dolayı, gözün iki parmaklık bir kısmında oluşan pigment artışına bağlı renk koyulaşması ve çöküklük olarak tanımlanabilir.
Kıl Dönmesi Nedir?
Kıl dönmesi, kuyruk sokumu çukuruna veya nadiren göbek çukuruna düşen kılların cilt altına geçip apseler, akıntılı fistüller, delikler veya kistler oluşturmasıdır.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com