İdeal Bir Hijyen Nasıl Olmalıdır?

22.06.2017 11:43
Kaliteli yaşamda hijyen tabii olarak çok önemlidir
İdeal Bir Hijyen Nasıl Olmalıdır?
A

Kaliteli yaşamda hijyen tabii olarak çok önemlidir. Zaten birçok konuda hijyene dikkat ederiz. Yeni alınan kıyafetler yıkanmadan giyilmesi, yemek yediğimiz lokantanın  mutfağının temiz ve görünür olması, sebze ve meyveleri yıkamadan yememek hijyen dikkatinin görünen yüzüdür.
Kişisel yapılan ancak toplumu ilgilendiren davranışlarda hijyen açısından önemlidir.

Bu davranışlardan en önemlisi tuvalet kullanım şeklidir. İnsanoğlunun aktif olarak kullandığı, özellikle yemek yemek, telefon kullanmak gibi işlerde öncelik verdiği sağ el; taharetlenmek için uygun değildir.
Tuvalette boşaltım yapıldıktan sonra, temizlik sol el yardımıyla yapılmalıdır.
Çeşme başlığı,  kapı kolu, sifon düğmesi her zaman sol elle kullanılmalı ki; metal veya benzeri maddeler bakteriyi daha uzun süre canlı tutar.
Buralarda temiz  eli kullanmak toplum sağlığı açısından önemlidir. Tuvalet tasını su dolu bırakmak da çok önemlidir çünkü tuvalette sürekli asit havaya geçer, ancak bir su birikintisi olursa suyun kolay molekül bağlama özelliğinden dolayı su, bu kirli havayı tutar ve ortamın temiz kalmasını sağlar.  

Palm Yağı Nedir? Sağlığımıza Zararları Nelerdir?
Palm yağı çeşitli hazır gıdalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak bu yağın sağlığımıza bazı zararları vardır. Palm yağının sağlığımıza zararları konusunda aşağıdaki yazımızda detaylı bilgiler…
Alkali Suyun Faydaları Nelerdir? Kimler Tüketmemelidir?
Alkali; pH değerinin 7,5 ve üzeri olmasını ifade eder. Son zamanlarda sıkça beslenme tarzı olarak sıklıkla gündeme gelmiştir ve sağlıklı yaşama katkıları pek çok araştırma ile…
Koyu Renkli İdrar Neyin Belirtisidir?
İdrar rengi vücuttaki su oranını  göstergesidir.
Karın Şişkinliği ve Gaz Problemine İyi Gelen Yiyecekler
Karın şişkinliği ve gaz problemi  sık görülen  sağlık sorunlarıdır.
Rotavirüs Aşısı
Rotavirüsü enfeksiyonu çocuklarda akut başlangıçlı ishalin en sık görülen etkenlerinden biridir.
Doktorunuza Sormadan Haplarınızı Çiğnemeyin
Hapların çiğnemesi yutmasından daha kolay görünür.
Roaccutane Yan Etkileri Nelerdir?
Roaccutane çoğunlukla gençlerin kullandığı güçlü bir sivilce (akne ) ilacıdır. Bu ilacı yazmak için Dermatoloji (cildiye) doktorları yetkilidir.
Midye Yerken Dikkat!
Sokak lezzetleri denilince şüphesiz ilk akla gelenlerdendir midye. Gıda ve tarım örgütü de, bu bilgiyi doğrulayarak ‘tüketime hazır ürünler’ sınıfına dahil…
Shıh Tzu (Şitsu) Cinsi Köpeklerde Görülen Maruz Kalma Sendromu
Shıh Tzu cinsi köpekler özellikle çocuklu aileler için harika bir alternatiftir.Bu harika yaratıklar özellikle çocuklar olmak üzere insanlarla inanılmaz bir yakınlık…
Dudak Nemlendiricinize Bağımlı mısınız?
Dudaklar oldukça ince deri tabakasına sahiptir ve sürekli olarak dış ortamla temas halindedir.
Plastik Ürünleri Hayatınızdan Çıkartın.
Hayatımıza 1970’li yıllardan sonra giren ve 2000'li yıllarda iyice yaygınlaşan plastik ürünler sağlığımız için de risk oluşturabilir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com