Yazın Hastalıkların Artma Sebebi Nedir?Nasıl Önlem Alınır?

06.06.2018 01:59
Her hastalığın bir dönemi vardır
Yazın Hastalıkların Artma Sebebi Nedir?Nasıl Önlem Alınır?
A

Her hastalığın bir dönemi vardır. Yaz aylarında ise, viral hastalıklar daha sık ve yaygın görülür. Ortaya bir hasta çıkar ve civarda her toplulukla mutlaka hasta sayısı artar ve silsile gittikçe büyür. Özellikle çocuklar arasında bu durum daha yaygındır.

Hastalıkların bu kadar yayılmalarının baş sebebi, hastalığa neden olan bakteri ve ya virüsün sıcak hava dolayısıyla çok daha rahat yaşayabilmesi ve çoğalabilmesidir. Her canlının bir aktivite sıcaklık aralığı olduğu gibi, zararlı canlılarında bir yaşama aralığı vardır ve yaygın hastalıkların bakterileri genelde sıcak ortam severler. Hele de hijyene dikkat edilmiyor, düzenli beslenilmiyorsa virüsün aradığı kişi siz veya çocuğunuz olabilir.

Tabi ki bu hastalıklardan kurtulmaktan ziyade, öncesinde tedbirini almak daha kolaydır. Özellikle el hijyenine dikkat edilmeli, sabunla birlikte sık sık yıkanmalıdır. Özellikle yemeklerden önce el yıkamak alışkanlık haline getirilmeli ve çocuklara da bu alışkanlık kazandırılmalıdır. Bunun yanında bolca su içilmeli, beslenmeye dikkat edilmelidir.  Meyve ve sebzeler güzel yıkanmalı ve taze tüketilmelidir.

 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Shıh Tzu (Şitsu) Cinsi Köpeklerde Görülen Maruz Kalma Sendromu
Shıh Tzu cinsi köpekler özellikle çocuklu aileler için harika bir alternatiftir.Bu harika yaratıklar özellikle çocuklar olmak üzere insanlarla inanılmaz bir yakınlık…
Dudak Nemlendiricinize Bağımlı mısınız?
Dudaklar oldukça ince deri tabakasına sahiptir ve sürekli olarak dış ortamla temas halindedir.
Plastik Ürünleri Hayatınızdan Çıkartın.
Hayatımıza 1970’li yıllardan sonra giren ve 2000'li yıllarda iyice yaygınlaşan plastik ürünler sağlığımız için de risk oluşturabilir.
İleri Yaşta Hamile Kalanlar İçin Riskler Nelerdir?
Her birey çocuk ister. Ancak özellikle geç olan evlilikler veya çeşitli nedenlerle ileri yaşlarda hamile kalan kadınları bebekleri yönünden bazı riskler beklemektedir.
Sünnet Nedir?
Sünnet, peniste idrar yolu açıklığı önünde katlanan deri parçasının alınma operasyonudur.
Tüp Bebekte Mikroçip Teknolojisi
Mikroçip; spermler arasında en kaliteliyi seçen bir teknolojidir
Bebeği Emzirirken Nelere Dikkat Edilmeli?
Bebeği emzirmeye başlamadan önce ellerin temiz olması önemlidir.
Gebelikte Antidepresan Kullanılır mı?
Seçici Serotonin Geri Alım Koruyucusu (SSRI), sık kullanılan antidepresanların açılımıdır. Antidepresan ilaçların gebelik sırasında kadınlar tarafından kullanılıp kullanılmayacağı…
Stres Kaynaklı Ağrılardan Kurtulma Yolları Nelerdir?
Stres, birçok hastalığın tetikleyicisi olduğu gibi yaşanan vücut ağrılarının çoğunun da kaynağı olarak gösterilmektedir.
Çocuklar da Strese Girer!
Yapılan araştırmalar ve uzman görüşleri yetişkinlerin geçirdiği hastalıkların pek çoğunun nedeni baş edilemeyen stres hali olduğu yönündedir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com