Yazın Hastalıkların Artma Sebebi Nedir?Nasıl Önlem Alınır?

06.06.2018 01:59
Her hastalığın bir dönemi vardır
Yazın Hastalıkların Artma Sebebi Nedir?Nasıl Önlem Alınır?
A

Her hastalığın bir dönemi vardır. Yaz aylarında ise, viral hastalıklar daha sık ve yaygın görülür. Ortaya bir hasta çıkar ve civarda her toplulukla mutlaka hasta sayısı artar ve silsile gittikçe büyür. Özellikle çocuklar arasında bu durum daha yaygındır.

Hastalıkların bu kadar yayılmalarının baş sebebi, hastalığa neden olan bakteri ve ya virüsün sıcak hava dolayısıyla çok daha rahat yaşayabilmesi ve çoğalabilmesidir. Her canlının bir aktivite sıcaklık aralığı olduğu gibi, zararlı canlılarında bir yaşama aralığı vardır ve yaygın hastalıkların bakterileri genelde sıcak ortam severler. Hele de hijyene dikkat edilmiyor, düzenli beslenilmiyorsa virüsün aradığı kişi siz veya çocuğunuz olabilir.

Tabi ki bu hastalıklardan kurtulmaktan ziyade, öncesinde tedbirini almak daha kolaydır. Özellikle el hijyenine dikkat edilmeli, sabunla birlikte sık sık yıkanmalıdır. Özellikle yemeklerden önce el yıkamak alışkanlık haline getirilmeli ve çocuklara da bu alışkanlık kazandırılmalıdır. Bunun yanında bolca su içilmeli, beslenmeye dikkat edilmelidir.  Meyve ve sebzeler güzel yıkanmalı ve taze tüketilmelidir.

 

Vajinismus muyum?
Vajinismus cinselliği yaşayan kadınlarda görülen bir sağlık sorunudur.Vajinismus olup olmadığını merak eden kadınlar kendilerine Vajinismus muyum sorusunu sıklıkla sorarlar.
Sarımsağın Faydalarını Biliyor musunuz?
Çiğ haldeki sarımsağın veya sarımsak yağının bir çok faydası vardır
Badem Hem Zayıflatıyor Hem de Gençleştiriyor
Badem lezzetli ve kolaylıkla bulunabilen bir kuruyemiş türüdür
Kanserojen Maddelerin Yol Açtığı Tehlikeler ve Sağlık Riskleri
Çevremizde buluna çeşitli kanserojen maddeler  sağlığımız için tehdit oluşturabilmektedir. Gerek iş hayatımızda gerekse gündelik hayatta bir takım mesleki ve çevresel etmenler kanserojen etkileri nedeniyle…
Çocuklarda Güneş Gözlüğü Kullanımı
Güneş; insan sağlığı için çok önemli bir D vitamini kaynağı ve iyi bir kemik güçlendiricidir. Ancak bunun yanında, bulundurduğu ultraviyole ışınlarıyla göze ve cilde zarar verebilen ışıktır.
Mineralli İçme Suyu Neden Önemlidir?
Günümüzde sağlık için mineralli su içmenin önemi tartışılmaz bir hale geldi.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com