Hiv Test Sonucu pozitif çıktı ve tekrar kan verdim.

Merhabalar,evlilik öncesi Aile hekiminden kan tahlili yaptırdım. 5 nisanda kan vermiştim ve bayram tatili araya girdi. 15 nisanda beni çağırdılar ve HİV testimi pozitif ve şüpheli bulduklarını tekrar kan vermem gerektiğini söylediler. Ancak Değer aralığını söylemediler ama. Aile Hekimine gittim ve tekrar kan verdim.2 yıldır hiç şüpheli bir ilişkim olmadı, hiç belirtim de yok, 16 nisanda özel bir laboratuvara giderek yine Hiv testi yaptırdım ve sonuç negatif çıktı. (değer 0,01 çıktı).10 gündür aile hekimi sonuçlarını bekliyorum ancak hala gelmedi ve gerginim.yine mi test yaptırmam gerekli bilemiyorum?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sonucunuzu inceledim. Net bir şekilde HIV negatif. Aile hekimliği için HIV test sonucu muhtemelen false pozitif diğer adıyla da yanlış pozitif sonuç vermiştir. Bu zaman zaman gördüğümüz bir durum. Şu an için canınızı sıkmayiın. Ziira özel laboratuvarda verdiğiniz test sonucu tartışmasız bir şekilde negatif.
Büyük olasılıkla aile hekimliğine verdiğiniz ve kontrol için giden kan testi numunesi de negatif çıkacaktır. Şu aşamada o test  sonucunu  bekleyin ve o sonuç çıkana kadar başka bir test de yaptırmayın. Tecrübelerimize göre doğrulama test sonucunuzda muhtemelen negatif gelecektir.

,Sağlıklı günler dileriz.