Geçen hafta üniversitede esrar içtim.Kan testinde çıkar mı?

Merhaba Gecen hafta üniversite ortamında esrar kullanan arkadaşlarım vardı bir kere sende dene dediler ve bir kere çektim bir daha da kullanmadım. Yarın cildiyeye gideceğim kan testimde bu sonuç çıkar mı ? Esrar içmiş olduğum belli olur mu?

Tahlil.com Cevabı :

Rutin  ve genel kontrol amacıyla yapılan kan testlerinde esrar içip içmediğiniz anlaşılmaz. Ancak özel ve uyuşturucu kullanımdan hemen sonra yapılan testlerde bu anlaşılmaktadır. Uyuştucu taramasında kullanılan testler ile de esrar kullanımı tespit edilir. Uyuşturucu testleri kişiden alınan idrar ve/veya tükürük örneğinden yapılmaktadır. Doktorlar gerek görür ise saç örneği numunesinden de uyuşturucu testi isteyebilmektedir.

Söz konusu testler adli makamlarca talep edildiğinde, işe giriş ve yasal taramalar sırasında da gerçekleştirilebilmektedir.

Esrar ve uyuşturucu testlerine dair çok  detaylı bilgi, uyuşturucu testleri ve tespit edilme süresi ile uyuşturucu testlerinde nelere bakıldığı gibi konular için tıklayınız.

Esrar testi genellikle verilen idrar örneğinden araştırılır. İdrarda esrarın kaç güne kadar çıkabileceği, idrarda esrar testinin güvenilirliği, vücudumuzdan esrarın kaç güne kadar atılacağı gibi konularda bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki yazımızda çok daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

İdrarda Esrar Testi

o********** :

Yardımcı olursanız bilginize danisacagim ben 2 gram esrar maddesiyle yakalandim kan ve idarar alindi eve kâğıt geldi ve benim kanimda mda mdma(extazi)çıktı ama sorum su belli bi hastaneye kan vermemi istiyorlar denetimli serbestlik kanında esrrar yok ve de çıkmayacak sonuç ne olur?

Cevap:

Yasal otoriteler ve doktorunuz ne diyorsa onu yapın.Bu tür zararlı alışkanlıkları en kısa sürede bırakmanızı ve sağlığınıza kavuşmanızı diliyoruz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

m******* :

bu bir ay içerisinde kokain, bonzai,esrar,extacy gibi maddeler kullandım yüzme havuzu için sağlık belgesi almam lazım kan ve idrar tahlilinde çıkar mı ?

Cevap:

Uyuşturucu ve benzeri maddeleri kullanan okurlarımızdan zaman zaman bu tür sorular geliyor. Öncelikle sizi uyarmamız gerekiyor. Bu tür maddeleri kullanmak yasal olmayıp, daha önemlisi de sağlığınız için de son derece zararlıdır.

Bağımlılığınız var ise en yakın sağlık kuruluşuna tedavi için başvurunuz.Uyuşturucu kullanımını saptayan testler ancak yasal otoriteler veya ilgili doktorlar gerek gördüğünden istenen testlerdir.Rutin sağlık muayenelerinde ve genel sağlık tarama testlerinde çalışılan testler değildir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

m************** :

esrar içtikten 10 gün sonra yapılan hormon sayımı testi ya da kan testinde esrar içtiğim çıkar mı.

Cevap:

Hayır, özellikle aranmadıkça çıkmaz..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

b************ :

Yarin estetik ameliyati olucam ve carsamba aksami esrar ictim yarin anestezi aldigmda herhangi bir sorun cikarmi acaba acil cevao alabilsem mutlu olucam.

Cevap:

Ne oranda aldığınıza da bağlıdır.Ameliyat öncesi anestezi doktoruna bu durumu bildirmenizde yarar var.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

s******** :

Yarin kan sayim testine giricem esrar ve sentetik uyusturucu ictigim belli olurmu ?

Cevap:

Uyuşturucu taraması için yapılan bir test değilse belli olmaz.Ama bu tür zararlı maddeleri tüketmemenizi öneriyoruz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

s******** :

Yarin hemogram kan sayim testine giricem esrar veya sentetik uyusturucu ictigim testlerde cikarmi acil cevap verirseniz ?

Cevap:

Hemogram testi kan sayım testidir, uyuşturucu kullanıldığı ortaya çıkmaz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.