;

Artık Kışın Hasta Olmayacaksınız Neden mi?

Yayın Tarihi : 2015/11/10 22:26 • Güncelleme Tarihi : 2018/10/01 00:44 •
Havaların aniden soğumasıyla adapte olamayan vücudunuzun grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı zayıf düşmesi daha kolaydır. Kışın hasta olunmaması için kolaylıkla dikkat edilebilecek birkaç unsur sağlıklı bir kış geçirmenize yol açabilir.

Havaların aniden soğumasıyla adapte olamayan vücudunuzun grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı zayıf düşmesi daha kolaydır. Siz de kışı hasta olmadan daha sağlıklı ve huzurlu geçirmek için birkaç önlem alabilirsiniz.   

Hastalıklara karşı doğal yöntemlerde ilerleyen bilimle birlikte önem kazandı. Bu yüzden sağlığımızı korumamız için doğal yöntemlere de başvurmamız gerekecek. İlk önerimiz sizi soğuk algınlığından koruyacak olan yeşil çaydır. Bağışıklık sistemini güçlendiren yeşil çay aynı zamanda güçlü bir antioksidan olduğu için virüslerle savaşmanıza yardımcı oluyor.  

Soğuk algınlığı veya griple savaşıyorsanız ekinezya tüketmek, kaju fıstığı gibi çinko içeren gıdalar tüketmek gücünüzü artıracak ve hastalığın süresini kısaltacaktır. Aynı zamanda elleri sık sık yıkamak, elinizi ağzınıza veya göze götürmemek de önemlidir. 

Yorumlar

Yorum
; ;