21 yaşındayım Cilt Kanseri Tedavisi görüyorum. TSH Sonuç 0.01 Referans Değeri 0.48-4.8 Serbest T4 Sonuç 1.82 referans değeri 0.79-1.59

21 yaşındayım Cilt Kanseri Tedavisi görüyorum. Yaptırdığım test sonuçları şu şekildeTSH Sonuç 0.01 Referans Değeri 0.48-4.8Serbest T4 Sonuç 1.82 referans değeri 0.79-1.59Gönderdiğim dosyalar ile daha net anlaşılacaktır

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyoruz.. TSH değeriniz çok düşük ancak Serbest T4 normal. Halk arasında zehirli guatr olarak bilinen bir hastalığınız olabilir. Bu hastalıkta trioid bezlerinden aşırı miktarda troid hormonu salgılanır
Tiroid bezi fazla çalışıyor olabilir.Belirttiğiniz sonuç  tirotoksikoz yani hipertiroidi bulgusudur. Ancak kanser tedavisi sürecinde kullanmış oldığunuz ilaçlar da tiroid bezini olumsuz etkilemiş olabilir. Örneğin kortizon olarak da bilinen steroid içeren ilaçlar dengeyi bozabilir tiroid bezinde. Bu nedenle ileri tetkik ve tedavi  amaçlı olarak bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var. Geçmiş olsun diliyoruz.