Sac Dökülmesinin Hivle Alakaaı Varmı?

Hocam benim korunmasız Anal,vajinal iliskide bulunmustum ve bu iliskiden 190 gün sonra 3. Kusak kemolisans veya benzeri test soucDeger aralıgı 0-1 DEGER ise 0,16 IU/L cıktıBundan önce farklı aralıklarla oldum 3 tanede aynı testen oldum onlarda negatif geldi ama benim SAÇ dökülmem var bunun hivle baglantısı varmı ?Dermokoloji doktoru erkek tipi dedi ama merak etim hivle sac dökülmesi arasında baglantı varmıdır ?Ve yaptırdım testler yeterlimi yoksa PCR denilen test gereklimi?Veya bu hiv yonunden konuyu kafamdan cıkarayımı artık sizin tecrubeniz ve bilginize göre?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, ilişkiden 190 gün sonra yaptırdığınız HIV elisa 3. kuşak test sonucunuz negatif çıkmıştır. Ayrıca bu testi 3 kez yaptırmışsınız ve hepsi negatif gelmiş. Sizin HIV le ilgili bir sorununuz yok. Saç dökülmesi HIV le kesinlikle alakalı olamaz, yaptırdığınız bu testler yeterlidir, ayrıca PCR testi yaptırmanıza gerek yoktur, ancak bu konuyu takıntı haline getirdiyseniz mutlaka psikolijik destek almanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.